Florbalisté TJ VHS Znojmo byli v domácích zápasech semifinálové série stoprocentně úspěšní. Dvakrát zdolali nováčka soutěže Pelhřimov. V neděli zvítězili svěřenci Libora Šťasty 4:0. Přitom první utkání tak jednoznačné nebylo. V sobotu Znojmo zvítězilo až v prodloužení díky brance juniora Pavla Paláta 5:4.
Na sobotní utkání si našly cestu do městské sportovní haly v Husových sadech přes čtyři stovky diváků. Ti viděli na znojemské palubovce drama až do poslední chvíle.

Celé utkání mělo Znojmo lehce navrch, ale houževnatý nováček první ligy dokázal vždy srovnat krok. Rozhodující branka přišla šestatřicet vteřin před koncem třetí třetiny, kdy Pelhřimov srovnal na 4:4 a následovalo tak prodloužení. V něm hosté špatně střídali a znojemští florbalisté dostali výhodu přesilové hry. V ní rozhodl svou střelou ze střední vzdálenosti junior Palát o vítězství svého týmu.

„Je to asi ten nejdůležitější gól v mé kariéře. Tu přesilovku jsme zahráli celkově hodně dobře a velkou zásluhu na mé brance má skvělá přihrávka od Davida Mahra,“ přiznal Pavel Palát.

Nedělní zápas před znovu zaplněnými tribunami znojemské haly byl už mnohem jednoznačnější, co se výsledku týče. Navíc si brankář Jihomoravanů Miroslav Holenda připsal čisté konto.

„V neděli jsme odvedli skvělý výkon. Oproti sobotě jsme si dávali na pelhřimovskou hru větší pozor a přineslo nám to ovoce. V sérii vedeme 2:0 a můžeme být naprosto klidní,“ uvedl znojemský kouč Libor Šťasta.

Už v sobotu mohou znojemští florbalisté rozhodnout o svém postupu do finále play-off. Série se totiž přesouvá do Pelhřimova. „Očekáváme, že to bude asi nejtěžší zápas série. Pelhřimov musí nutně vyhrát, aby si udržel nějakou šanci na postup. A naopak my se nemusíme nikam hnát. Chtěli bychom ale rozhodnout už v sobotu, ale bude to nesmírně těžké,“ vzkázal Pelhřimovským Šťasta.