Mladí florbalisti do závěrečných bojů nejdou

ZNOJMO - Poslední kvalifikační turnaj ve florbalu sehráli starší žáci. Na mistrovství republiky sice nepostoupili, ale i tak skončili v první desítce.

9.5.2007

Kapitán Pavel Dokulil v utkání s HodonínemFoto: DENÍK/Martin Andrle

Před měsícem dohráli muži, dorost i junioři. Nyní skončili i starší žáci, kteří za sebou zanechali dobrý dojem.

Ve finálovém kvalifikačním turnaji na mistrovství České republiky nestačili pouze na favorizované Vítkovice.

V sobotu hráli žáci poslední tři kvalifikační utkání. K prvnímu zápasu nastoupilo Znojmo proti 1. AC Uherský Brod.

Po první bezbrankové třetině otevřel skóre ve druhé části Filip Hahn. Bohužel pak Znojmo dvakrát inkasovalo, a Brod tak vyhrál druhou třetinu 2:1.

Gólem Gabriela Miklíka na začátku třetího dějství Znojmo srovnalo, ale v zápětí z vhazování šel Brod opět do vedení.

Na konci třetí třetiny si vzal trenér Martin Andrle oddechový čas a do hry poslal to nejsilnější, co měl. A o čtyři vteřiny později slavil úspěch. Josef Žižka pohotovou střelou vyrovnal. Do konce utkání měli Znojemští ještě pár slibných šancí. Ty ale využít nedokázaly, a tak se soupeři rozešli smírně 3:3.

„Ten zápas se divákům nemohl líbit. Byla to taková vyčkávaná. Kdybychom celé utkání hráli tak, jako závěr, nejspíš bychom soupeře porazili,“ lehce vyčítavě hovořil po utkání kouč Andrle.

Špatný závěr

Ve druhém utkání nastoupili znojemští žáci proti 1. SC SSK Vítkovice. Favorit udával celý zápas tempo hry. Znojmo se dostávalo do ojedinělých, avšak nebezpečných šancí, které nedokázalo využít.

Vítkovice po dvou třetinách vedly 3:0, pak ale přišel v poslední části smrtící úder ze strany soupeře. Během posledních tří minut daly Vítkovice Znojmu pět gólů.

„Ačkoli jsem prohrávali, do poloviny třetí třetiny to bylo skvělé utkání s akcemi na obou stranách. To, že jsme na konci tak selhali, je škoda, ale odešli jsem fyzicky. Soupeř, který hrál na tři formace, nás prostě v tomto předčil,“ řekl Andrle.

V posledním utkání narazili Znojemští na domácí tým FBŠ Olomouc. „Do utkání jsme šli s jasným cílem. Vyhrát. Kluci věděli, že pokud budou hrát jako proti ostravskému celku, budou slavit úspěch,“ nabudil svůj tým Andrle.

A taky se tak stalo. Znojmo porazilo Olomouc brankami Jana Mikeše, Jana Hrnčíře, Filipa Hahna a Michal Štěrby 4:0.

Během dlouhé a náročné sezony došli žáci mnohem dále, než kde měli vytyčený cíl.

„Celou sezonu hodnotím pozitivně. Na tomhle turnaji jsme doufám všem spekulantům dokázali, že jsme až do této fáze došli zaslouženě, a ne nějakou náhodou. Kluci ukázali, že hrát chtějí a jejich touha po vítězství je dokáže motivovat na utkání s jakýmkoli týmem,“ uzavřel kouč Andrle, který s trénováním starších žáků končí. Od nové sezony bude trénovat znojemskou juniorku a dorost.

9.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Florbalisté Znojma porazili v jihomoravském derby před kamerami České televize Bulldogs Brno 3:2.
25

OBRAZEM: Florbalové Znojmo v derby přetlačilo brněnské Buldoky

Nabízela sex u silnice, dostala pokutu dva tisíce

Provokoval strážníky. Močil u památníku v centru Znojma

Znojmo – Provokatéra, který močil u památníku na Mariánském náměstí ve Znojmě, zaznamenala v neděli ve dvě hodiny po půlnoci kamera znojemských strážníků. „Čtyřiačtyřicetiletý muž křičel na své společníky, aby šli taky. Strážníkům pak na doporučení kamarádů odmítl prokázat svou totožnost. Muž byl přesvědčený, že se ničím neprovinil a případ bude mít dohru u přestupkové komise,“ informoval preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Tabla prvňáčků: představíme ZŠ v Tasovicích a znojemskou v Jubilejním parku

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete vždy ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.

Padly facky kvůli hlasité hudbě, dívka skončila v nemocnici

Znojmo – Konflikt kvůli údajně hlasité hudbě, linoucí se z mobilního telefonu, se odehrál v sobotu večer u východu ze znojemského vlakového nádraží. „V hádce uštědřila devětačtyřicetiletá žena facku patnáctileté dívce. Facku dal přítel ženy také mladíkovi, který se snažil kamarádku chránit,“ sdělil preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Lattner odehrál v dresu Orlů čtyřsté utkání: Klukům nachystám svačinku, slibuje

Znojmo – Prokličkoval mezi soupeři a před brankou nezaváhal. Obránce Jan Lattner se v domácích utkáních proti Fehérváru a Bolzanu trefil po individuálních akcích, když projel celé hřiště, přesto prohrám 2:3 a 3:4 v prodloužení nezabránil. Znojmo tak kleslo v mezinárodní soutěži EBEL na čtvrtou pozici. „Mnohem radši bych branky vyměnil za vítězství v obou zápasech,“ říká sedmadvacetiletý znojemský odchovanec.