Dostal jste se do širšího výběru trenérů Škubala a Mrázka. Jak těžké to z vašeho pohledu bylo?
To nedokážu říct. Připravoval jsem se na to dva roky. Teď přišel můj čas a vše co jsem se naučil, musím prodat na hřišti. Myslím, že za tu dobu jsem odvedl dobrý kus práce.

V dubnu jste byl na rozřazovacím turnaji pro širší výběr juniorské reprezentace. Čekal jste, že uspějete?
V Teplicích bylo dvaatřicet hráčů a věděl jsem, že do širšího kádru bude těžké se probojovat. Zároveň jsem ale věděl, že když odvedu dobrou práci na hřišti, i mimo něj, tak je velká šance se do něj dostat.

Jedete s reprezentací na Pegres Cup. Jaké jsou vaše cíle na tomto turnaji, s ohledem na zápasy v národním dresu?
Určitě ukázat, co ve mě je a dokázat, že mám na to být v týmu reprezentace. Hlavně chci hrát v klidu a užít si to, poněvadž nosit národní znak na prsou je můj velký sen od malička.

Je dost možné, že si na turnaji zahrajete proti svému mateřskému oddílu. Budete se v takovém případě na utkání těšit?
Ano, možné to je. Mohla by to být docela sranda. Já znám je, oni znají mě, takže by ten souboj mohl být hodně zajímavý. Ale byl bych radši, kdyby k tomu nedošlo.

V klubu vám finišuje příprava, jaká vůbec z vašeho pohledu byla?
Příprava byla určitě kvalitní. Hlavně první fáze, kdy jsme se proháněli po atletické dráze nebo v Gránicích, byla ostrá. Ted už trénujeme v hale, což je pro celý náš mančaft ta příjemnější část letní přípravy.

Hrál jste už za A-tým play-off. Nepřišla nějaká lákavá nabídka z jiného klubu?

Po finálovém duelu se Spartou se mi ozval Tatran Střešovice. Dostal jsem nabídku hrát nejvyšší soutěž juniorů, která ve Znojmě zatím chybí a možná pomalu zasahovat do A-týmu Tatranu. Určitě mě nabídka potěšila, už to že si mě někdo všiml, bylo příjemné. Popřemýšlel jsem nad ní, ale spíše jen tak ze zvědavosti. Celý rok jsem makal, abych hrál ve Znojmě za áčko a pomohl vybojovat Extraligu, což se podařilo. Ve Zojmě jsem maximálně spokojený. Mám tu skvělé podmínky. Prostě a jednoduše bych Znojmo nevyměnil.

Co je vaším cílem pro nadcházející sezonu?
Chci se dostat do základní sestavy A-týmu, hrát pravidělně extraligu a těžké zápasy, abych získával zkušenosti. Tohle všechno by mi mělo napomoci k dalšímu setrvání v juniorské reprezentaci. V ní se chci udržet a ukázat všem, že mám na to si zahrát světový šampionát, který se bude konat příští rok v květnu ve Finsku.