Po týdenní pauze zapříčiněné reprezentační přestávkou pokračuje znojemským florbalistům program první ligy. Tentokrát na své půdě přivítají loňské účastníky extraligy z Kladna.

„Čekám, že přijede velmi zkušený soupeř, který nás prověří ze všech stran. Ukáže se, zda jsme již dokázali odstranit ze hry nedostatky, které byly vidět v minulých zápasech,“ s určitou opatrností začal kouč Znojma Jan Šťastník.

A není se co divit. Z kádru mu totiž pomalu mizí jeden hráč za druhým. „K dlouhodobě zraněným Martinkovi s Pasekou se přidali další dva. Trávníček a v posledních dnech také Bárta,“ kroutil hlavou trenér Šťastník.

Kladno jede na jih Moravy v bojovné náladě a do zápasu vstoupí, na rozdíl od domácích, v plné možné síle. „Měli bychom být kompletní, pokud se ještě něco nestane. Úvod ligy nám nevyšel podle představ, ale to je v našem podání klasika. Do Znojma jedeme vyhrát,“ konstatoval útočník Jan Louvar, který svého času řádil i v dresu extraligového Chodova.

To, že domácí nebudou kompletní, by jim paradoxně mohlo hrát do karet. „Mohlo by nás to semknout. Jsme tým a na place budeme určitě bojovat i za kluky, kteří jsou zranění. Navíc jsme dvakrát za sebou vyhráli a doma zkrátka prohrávat nesmíme,“ dodal domácí forvard Jiří Salava.

Bilance znojemských florbalistů je po třech odehraných kolech aktivní. Po úvodním výprasku v Paskově se vzchopili a dvakrát vyhráli. „Abychom uspěli, musíme dát především pozor na to, abychom nedělali laciné chyby. Ty bude Kladno určitě nekompromisně trestat,“ dodal znojemský kouč.

Cíl znojemských florbalistů do dnešního utkání zní jasně. Zvítězit. „Chceme navázat na poslední dvě vítězství a odpoutat se ze středu tabulky směrem do horních pater. Tým je ve skvělém rozpoložení, takže nevidím jediný důvod, proč by se to nemělo podařit,“ usmíval se Salava.

Dnešní duel znojemských florbalistů proti Kladnu startuje v osm hodin večer v městské sportovní hale.

Jak asi nastoupí?

Roman Janda
Zdeněk Rada, Jiří Bauer, Libor Šťasta, Marek Krpoun
Tomáš Kucharič, Jiří Salava, Jan Hanák, Petr Čihal, Gabriel Miklík, Vojtěch Procházka, Alan Juříček