I on patří mezi nejnovější marody. Do sobotního duelu v Ústí nad Labem ho nepustí zraněný kotník. „Při tréninku jsem si šlápl na míček a obnovil si zranění. Máme prostě smůlu," povídá hráč, který kvůli dovolené vynechal dva zápasy s Pelhřimovem a Českou Lípou.

V minulém kole už nastoupil a i on se trápil proti jasně poslední Ostravě. Znojmo vyhrálo 3:2 až po prodloužení. „Nedaří se nám proti soupeřům, kteří hrají beton. Ostrava zalezla před bránu a my se nemohli prosadit. Máme raději, když vyrážíme do rychlých brejků," popisuje Salava.

Znojemským florbalistům patří dvě kola před koncem základní části čtvrté místo. První Liberec je sice vzdálený, druhé Svitavy mají však jen o bod víc. I za Jihomoravany je pořadí nahuštěné. Na osmé Ústí mají náskok čtyři body. „Priorita není skončit do druhé příčky, ale do čtvrté. Chceme začít čtvrtfinále doma. Minulé roky jsme skončili vysoko a stejně jsme hned vypadli. Ve zbývajících utkáních se proto chceme zaměřit na zlepšení hry a ne pořadí," informuje čtyřiadvaceti­letý hráč.

Znojemští už začínají pokukovat po soupeřích pro čtvrtfinále. Ve florbalových soutěžích si první čtyři celky své protivníky volí. „V play off nechybí nikdo z favoritů. Bavili jsme se o tom v kabině a pro nás bude možná lepší, když si nás někdo vybere, než když si zvolíme někoho my," říká.

V úvahu připadá i čtvrtfinálové derby s brněnským Hattrickem. „Kluci v kabině by ho brali. Já moc ne, nikdy nevíte, s kým nastoupí. Může povolat i někoho z extraligy," upozorňuje Salava.