„Hráli jsme naprosto katastrofálně. Sice nám pár hráčů chybělo, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Doufáme, že se chytíme za nos a napravíme to už dneska v ligovém utkání v Litvínově,“ hlásil nejproduktivnější obránce znojemských florbalistů Ondřej Kredatus.

Znojemští do utkání sice vstoupili dobře, když se ve třetí minutě prosadil Miklík, ale o chvíli později bylo srovnáno. Pak už jen Olomouc navyšovala svůj náskok.

„Znojmo bylo florbalovější, mělo více ze hry, ale důležitý je výsledek. Zaměřili jsme se hlavně na obranu a rychlé brejky. Ty se nám dařily dokonale,“ s úsměvem na rtech prozradil trenér Olomouce Martin Fráňa.

Klub z druhé ligy tak dokonale zakončil na špici hrajícího prvoligistu. „Odehráli jsme zápas hluboko pod našimi možnostmi, první dvě třetiny byly katastrofální. Zlepšený výkon ve třetí třetině už na zvrat nestačil. Na některých hráčích bylo vidět jasné podcenění soupeře, nefungovalo nám téměř nic,“ zlobil se znojemský kouč Jan Šťastník.

Proti Litvínovu

O nápravu se mohou florbalisté postarat už v sobotu, kdy se postaví proti Litvínovu. „Musíme zabrat. Rozhodně nás tam nečeká nic jednoduchého. Navíc k tomu ta dlouhá cesta. Budeme muset jezdit po zadku,“ zdůraznil Kredatus.

Litvínov je zatím na osmé příčce se ziskem čtyř bodů. Na rozdíl od tří vítězství Znojma dokázal naplno bodovat jen jednou.

Zápas to bude emotivní hlavně pro brankáře Litvínova Miroslava Holendu, který na jihu Moravy působil. Vychytal Znojmu postup do extraligy a působil v týmu i v dobách, kdy hrál nejvyšší soutěž.

Sobotní utkání pátého kola první ligy startuje v Litvínově ve dvacet hodin.