„Ještě není dohráno. Chceme trochu zamíchat kartami a mít teoretickou šanci na první místo. Není to sice už jenom v našich rukách, ale stoprocentně se o to pokusíme,“ hlásil po posledním drtivém vítězství nad Královskými Vinohrady útočník Jiří Salava.

Znojemští florbalisté se v sezoně už jednou se Spartou potkali. Tenkrát nešťastnými dvěma vlastními góly jednoho z obránců prohráli v prodloužení 9:10. „Máme jim co vracet. Navíc zápasy se Spartou mají vždycky svůj náboj,“ narážel kapitán Jakub Martinek na finálovou sérii první ligy z roku 2008.

Tenkrát Znojmo dokázalo finále druhé nejvyšší soutěže ovládnout a postoupit do extraligy. „Předsezonním cílem je hrát finále, na tom se nic nemění. Tohle utkání ale s ohledem na play off nijak nepřeceňujeme,“ pronesl kouč Znojma Jan Šťastník.

Podle informací z kabiny Sparty by totiž Pražané neměli dorazit kompletní. Jejich junioři bojují o play off, a proto by mladí tahouni áčka měli zůstat doma. „Mě osobně nezajímá ani tak výsledek jako předvedená hra. Blíží se play off a potřebujeme si udržet herní pohodu, jakou jsme nastolili v posledním zápase proti Vinohradům,“ doplnil Šťastník.

Znojmo by se mělo snad poprvé v sezoně představit v kompletním složení. Chybět bude pouze brankář Korbička, ale to nemusí domácí nijak pálit. V posledních zápasech totiž předvádí dvojice Janda-Polák úctyhodné výkony. „Měli bychom jít do toho utkání ve své plné síle. Pokud se tedy nic nestane. Celou sezonu nás trápila nějaká zranění a je fajn, že se všichni dali před tou nejdůležitější částí dohromady,“ pochvaloval si znojemský kouč.

Utkání předposledního kola základní části mezi druhým Znojmem a první Spartou startuje v sobotu od dvaceti hodin. „Očekáváme druhou největší návštěvu v lize, hned po utkání s Hattrickem Brno. Podle posledních ohlasů by mohlo dojít okolo dvou stovek diváků. I kluci v kabině říkali, že si chtějí zápas maximálně užít,“ zakončil Šťastník.