Už dnes v osm hodin večer odehrají znojemští florbalisté historicky první extraligový zápas. V něm se utkají s velmi těžkým soupeřem pražským týmem Future.

Na znojemské florbalisty teď bude vyvíjen obrovský tlak především z řad diváků. Všichni žijí v očekávání, zda znojemští borci v našlapané extralize uspějí, či nikoli. Trenér Libor Štasta ale už daleko před sezonou hlásal, že nejdůležitější pro první rok je extraligu udržet. Budou-li nějaké případné větší úspěchy bude to jedině dobře.

Včera ale trenér Šťasta neměl na hru jako takovou ani pomyšlení. Trápily ho především organizační věci.

„V tuto chvíli neřeším vůbec hru. V postatě na to není ani čas, ani myšlenky. Řeším jen organizační stránku. S klukama máme natrénováno a odehráli jsme spoustu přípravných utkání,“ řekl poněkud ustaraně hlavní trenér znojemských florbalistů Libor Šťasta.

„Všechno je nové, musíme se s tím porvat. Chceme taky zapůsobit na diváky. Aby se jim ten první extraligový zápas líbil, a myslím, že těch diváků dnes bude opravdu hodně,“ podotkl.

Trenér i hráči si plně uvědomují, že první soupeř sezony, loňský semifinalista, pražský Future, bude pro znojemské borce poněkud krutým začátkem.

„V tomto utkání bychom chtěli samozřejmě vyhrát, ale je to první zápas. Future je velmi kvalitní tým a zápas s ním bude určitě hodně náročný. Kluci si prvně musí zvyknout na novou atmosféru, na novou soutěž, na nové protihráče. Našim cílem asi je nedostat moc gólů,“ usmál se Libor Štasta.

Taktiku už má zkušený trenér v hlavě. „V naší hře se budeme hlavně soustředit na obranu a defenzívu. U nás je ale problém úplně někde jinde, jak už jsem mnohokrát řekl, u nás je problém psychika. Kluci budou určitě nervózní. Stejně jako třeba při zápasu s Pelhřimovem minulý týden. Počítáme s velkým počtem diváků a s tou celkovou atmosférou, která asi zpočátku bude působit trochu stresujícím dojmem. Vlastně vše kolem našich hráčů bude nové, včetně mantinelů. Bude to úplně něco jiného, než před tím. Zase na druhou stranu vyhrát se dá s každým. I proti Střešovicím. Jde jen o to chtít a jít si za tím,“ řekl rozhodně Šťasta.

Kateřina Hladíková