Florbalisté mají důležité body. Ty získali v hodně prestižním utkání na půdě pražské Sparty. Stejně jako v loňském finále první ligy se tak radovali Jihomoravané, když zvítězili 6:2. Zápas patřil zejména znojemskému kapitánovi Davidu Mahrovi, který skóroval hned pětkrát.

O důležitosti souboje nemusí být ani řeč. Oba týmy zřejmě budou bojovat o setrvání v soutěži a na utkání to bylo znát. I přesto první branka padla velice brzy.

Už ve třetí minutě se trefila pozdější hvězda utkání David Mahr. Znojemský kapitán totiž pálil velice ostrými náboji. Mitrovského v brance Sparty pokořil hned pětkrát.

„Je to jako z pohádky. V tak nesmírně důležitém utkání dát hned pět branek, o tom se mi ani nezdálo. Důležité ale pro mě je vítězství našeho týmu. Ve své podstatě je jedno, kdo ty branky dá,“ prokázal týmového ducha znojemský forvard s páskou na své levé ruce, David Mahr.

Druhá třetina pak de fakto rozhodla o vývoji utkání. Znojmo se trefilo třikrát a v tu chvíli vedlo už o čtyři branky. To by ale nebyla Sparta, aby se nepokusila o zvrat.

Na začátku závěrečné části dala dvě branky a pokusila se utkání zdramatizovat. Pražané tak byli zpátky ve hře, jenže v tu chvíli znovu udeřil Mahr a bylo po zápase. Pak ještě, minutu před koncem, pečetil výsledek utkání.

„Dneska jsme podali dobrý výkon. Nebyl to sice pohledný florbal, ale po utkání s Brnem jsme se zaměřili zejména na obranu a to slavilo úspěch. Sparta nás ničím nepřekvapila. Byla to taková generálka na souboj o záchranu a jsem rád, že jsme ji zvládli,“ zhodnotil znojemský kouč Libor Šťasta, jehož tým hned po zápase začal další extraligové body slavit.

Naopak domácí kabinou po zápase zavládlo zklamání a pokora.
„Musím se přiznat, že nás Znojmo svou hrou velmi zaskočilo. Čekali jsme, že nás bude soupeř napadat jako v loňském finále, ale nebylo tomu tak. My se právě na toto připravovali,“ sportovně přiznal sparťanský trenér Václav Culka.

„Dneska nám nefungovala koncovka. Hráčům, na kterých je naše zakončení postavené, to nešlo. Bojovali jsme, ale na soupeře jsme nestačili,“ pokorně dodal trenér Culka.

Situace na konci tabulky se tak vyrovnala. Alespoň co se týče Sparty a Znojma. Oba celky mají totiž shodně šest bodů.
Sparta je desátá, Znojmo jen kvůli pasivnějšímu skóre jedenácté.