„Do utkání jsme nevstoupili dobře. Ve třetím střídání jsme dostali gól. Začali jsme se zvedat a z toho pramenil faul soupeře. Hráli jsme přesilovku, ale soupeř vyčíhl naši přihrávku a šel do brejku. Dostali jsme v naší přesilovce druhý gól," popsal znojemský trenér Jan Šťastník.

Znojmu tento okamžik ubral na dechu, který zrovna nabíralo. „Psychicky to mužstvo trochu srazilo, tak jsme do hry začali posílat tři útoky místo dvou. Hru to oživilo, ale pořád jsme se do konce třetiny hledali. Do druhé třetiny jsme nějaké věci změnili. Zlepšil se pohyb hráčů a měli i větší odhodlání," přiblížil trenér.

Domácí ale dlouho vzdorovali, hlídali si své dvoubrankové vedení. Znojemští tak poprvé skórovali až téměř v polovině zápasu. „Devět minut velice dobře bránil, nemohli jsme se k němu dostat. Pak se to zlomilo, když dal Petr Číhal gól. Hned nato v dalším střídání vyrovnával Pepa Žižka a od té doby jsme byli lepším týmem," chválil Šťastník.

Utkání přineslo zajímavou podívanou i pro diváky, ačkoliv ti domácí nakonec odcházeli zklamaní. „Po vyrovnané první třetině jsme přestali být důslední v osobních soubojích. Gratuluji soupeři k zisku tří bodů a hezkému zápasu, který se musel líbit. Bohužel soupeř ukázal své kvality v koncovce," sdělil pro server www.cfbu.cz domácí trenér Martin Košárek.

Mužstvo Start 98 doplatilo i na svoji nedisciplinovanost. „Dobrým pohybem jsme soupeře nutili k faulům. Měli jsme dva nájezdy a oba proměnili a přidali. Jeden gól jsme vstřelili z přesilovky," doplnil Šťastník.

O třií branky Znojemských se postaral navrátilec Josef Žižka. „Za střelce se nepovažuju, ale napadalo mi to tam. Asi to byl první hattrick za muže," řekl hráč, který vloni hrál extraligu. „Extraliga je o stupeň rychlejší, člověk se musí rychleji rozhodovat," porovnal.

Znojmo v Kunraticích dostálo rčení, špatný začátek, dobrý konec. Jako favorit nezklamalo a má první tři body. „Soupeř byl kvalitní. Vítězství je pro nás cenné v tom, že jsme i potom, co jsme nezvládli první třetinu, dokázali zapnout v posledních čtyřiceti minutách," vyzdvihl trenér.

V sobotu se znojemští florbalisté poprvé představí doma s Rožnovem pod Radhoštěm.

FBC Start 98 – TJ Znojmo Laufen CZ 3:7 (2:0, 1:5, 0:2)

Branky: 3. Piňos, 12. Vavro, 36. Mucha – 29. Číhal, 30. Žižka, 35. Virgl, 39. Martínek, 40. Virgl, 52. Žižka, 59. Žižka. Rozhodčí: Baloun – Čížek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 77.

Sestava Znojma: Sekanina – Hanák, Palát, Dokulil, Bárta, Číhal, Jedlička, Sláma, Herman, Virgl, Žižka, Kučera, Bartůněk, Martínek, Suchý, Kucharič.