Nečekanou kanonádu zažili znojemští florbalisté v rámci jedenáctého kola extraligy. V ostravských Vítkovicích se totiž zapsali do historie, a to jednou z nejvyšších porážek v dějinách soutěže. Ani termín vysoká prohra v tomto případě nestačí. Znojmo podlehlo Vítkovicím 2:19.

„Tak vysokou porážku jsem ještě nezažil. Po úvodních brankách jsme se dostali pod deku, ze které jsme nebyli schopni vylézt,“ nechtělo se vůbec mluvit znojemskému trenérovi Liboru Šťastovi.

Hned úvodní třetinu domácí ovládli rozdílem třídy. Už ve druhé minutě spustil brankostroj Petřík. Nakonec se skóre po úvodní části zastavilo až na čísle devět, přičemž znojemské konto zelo prázdnotou. Navíc po šestém gólu opustil brankoviště gólman Martin Dejmal.

„Po první třetině jsme se snažili začít víc bránit a hrát aktivněji. Jenže jsme byli u každého míčku pozdě a naivně jsme hráli směrem dozadu. Prostě jsme byli opařeni tou první třetinou,“ vrátil se k zápasu Šťasta.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu jako ta první. Aktivní Vítkovice si se svým soupeřem dělaly doslova co chtěly a bylo to vidět i na světelné tabuli. Po druhé třetině totiž Znojmo prohrávalo už 1:14. Jediný zásah měla na svědomí nová akvizice v dresu Znojma Roman Houbal.

Ve třetí části se už jen dohrávalo a rozhodovalo, jakým poměrem nedělní utkání skončí. Nakonec Vítkovice přidaly ještě pět zásahů, na které Znojmo zareagovalo pouze snížením z hole Slámy.

Spokojený tak mohl být pouze soupeř. „Odehráli jsme kvalitní utkání. Udrželi jsme po celý zápas tempo, které jsme nastavili na začátku zápasu. Z naší strany je to povedené utkání ve všech směrech,“ zhodnotil duel vítkovický trenér a zároven kouč juniorské reprezentace Radomír Mrázek.

Znojemské florbalisty teď čeká reprezentační přestávka, ve které budou moci na vysokou porážku zapomenout. „Jsem rád, že je teď pauza. Můžeme se věnovat tréninku toho, které nám v tomto zápase chybělo. Kluci sami moc dobře ví, co se nám nedařilo a já doufám, že na těchto věcech budou chtít zapracovat,“ uzavřel Šťasta.

I přes vysokou porážku je Znojmo na desáté příčce extraligové tabulky z celkového počtu dvanácti týmů.
Na svém kontě má devět bodů a na deváté místo, kde se vyhřívá torpedo Havířov, chybí jihomoravským florbalistů pouze jediný bod.