Florbalisté udělali svým příznivcům radost už v pátek. Na své půdě si to rozdali s brněnským Hattrickem a šlo o neskutečnou bitvu. V dresu brněnského celku nastoupilo několik hráčů, kteří dříve oblékali právě znojemský dres. Znát to bylo i na hřišti. Soupeři si nedarovali metr hřiště, přesto nakonec vyhrálo domácí Znojmo 4:3.

„Bylo to hodně těžké utkání. Užili jsme si ho maximálně. Šlo o velké derby, které umocnila i atmosféra v hale,“ hlásil po pátečním vítězství obránce Ondřej Kredatus.

Další utkání odehráli florbalisté v neděli proti Žďáru nad Sázavou, a to opět před domácím publikem. První polovina zápasu svěřencům Jana Šťastníka sice moc nevyšla, ale poté dokázali zabrat a vyhrát vysoko 10:5.

„Byl to náš klasický zápas. Musíme nejdříve prohrávat, abychom začali hrát svou hru. Velkým pozitivem je fakt, že se znovu ukázal silný týmový duch,“ zhodnotil utkání trenér Znojma Jan Šťastník.

Na druhé straně moc radosti nebylo. Žďár nad Sázavou vedl už o tři branky, nakonec ale o pět prohrál. „Domácí byli po většinu zápasu na míčku. Vyhráli naprosto zaslouženě,“ stroze ale výstižně pronesl kouč hostů Filip Dvořák.

Znojemští florbalisté jsou na druhém místě první ligy se stejným bodovým ziskem jako první pražská Sparta. První nejsou jen vinou pasivního skóre. Nyní mají florbalisté od soutěže čtrnáctidenní vol­no.