„Po dvou předchozích těžkých zápasech necháme odpočinout opory a dáme přednost hráčům, kteří tolik nehráli. Nastoupí i někteří junioři,“ přiblížil trenér znojemských florbalistů Jan Šťastník.

Jeho tým už má jisté druhé místo a mohl by se po posledním kole dostat i na první. „Nechceme ale zápas vypustit. Případná výhra by nás posunula na průběžné první místo a čekali bychom, jak dopadne Sparta zítra. Moc tomu ale nevěřím, že by Sparta zaváhala. Dávám tomu jen deset procent, že by se tak mohlo stát,“ zamyslel se znojemský trenér.

Vedoucí Sparta hraje poslední zápas zítra proti Vinohradům, které se budou snažit udržet čtvrté místo, aby si zajistily možnost výběru soupeře do play-off. Definitivní podoba tabulky tak bude známa až zítra večer.

Plzeň je ve zcela jiné situaci než Znojmo. Do vyřazovacích bojů už se dostat nemůže. I kdyby dohnala tříbodovou ztrátu na osmý Litvínov, má horší bilanci vzájemných zápasů. Už jí jde jen o umístění.

„Chceme vyhrát, abychom si udrželi lepší pozici pro play-down. Proto přijedeme v plné síle a budeme se snažit udržet deváté místo,“ prozradil trenér Plzně Pavel Strejček.

V prvním duelu s Plzní znojemští florbalisté prohráli 5:7. „Plzeň je nováček soutěže a my jsme proti ní hráli po dlouhé době. Náš výkon nebyl tehdy ideální, ale také jsme tam nebyli v plné sestavě. Máme jí co vracet,“ zmínil Šťastník.

O vítězství se chtějí poprat i sami hráči. Doma totiž v letošní sezoně ještě neprohráli.

„Budeme se chtít předvést před našimi diváky a neztratit domácí neporazitelnost, i když nebudou hrát opory. Na zápas se moc těším,“ usmál se benjamínek týmu Vojtěch Procházka, který předevčírem dosáhl plnoletosti.

Druhé místo si florbalisté Znojma zajistili zejména výhrami v posledních dvou zápasech. Na svém hřišti přivítali Vinohrady a Spartu. V obou utkáních udávali tempo zápasu a každému ze soupeřů nadělili shodně sedm gólů.

„S našimi výsledky jsem spokojený. Máme jisté druhé místo, což je dobré,“ hodnotil trenér Šťastník.

Ten bude zítra vybírat soupeře do vyřazovacích bojů ze čtveřice týmů, které budou na pátém až osmém místě.

„Ve tři čtvrtě na devět večer začne elektronická volba. Budeme sedět u počítače a komunikovat prostřednictvím e-mailu. Ten, kdo skončí první, začíná. Má na to patnáct minut a poté pokračují další,“ vyjádřil se k systému výběru dalších soupeřů.

„Máme připravené nějaké varianty, žebříček týmů, ale záleží na zápase Sparty s Vinohrady, jestli Vinohrady skončí čtvrté. A my jestli budeme vybírat jako první nebo druzí,“ dodal.