Už před úvodním hvizdem při nastupování zahajovacích formací se otřásla znojemská hala v základech. To když na palubovku vběhl znojemský rodák Milan Fridrich, jenž si vysloužil drtivý aplaus.

Hned od začátku měl nedělní duel strhující tempo a nikdo by v tu chvíli ani neřekl, že jde o souboj celků z opačných konců tabulky.

První branka padla v patnácté minutě, když se prosadil švédský legionář v barvách pražského celku Pahlen. Jenže odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Agilní Palát se dokázal o tři minuty později skvěle zorientovat ve skrumáži před Kafkou.

Jednoznačně nejzajímavější zápletku přinesla druhá třetina. V ní šly Střešovice během deseti minut do tříbrankového trháku a zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Jenže Znojmo se po čtvrté brance Tatranu otřepalo a začalo nepříjemně kousat. Nejdříve snížil Kucharič, po něm se pohotově prosadil Vrána a srovnání přišlo čtyřiatřicet vteřin před druhou sirénou z hole Paláta.

„Celé utkání jsme odehráli na dvě pětky kvůli lehčí marodce a musím vyzdvihnout týmový výkon zejména od poloviny zápasu. Kluci si zaslouží pochvalu za bojovnost,“ hlásil znojemský kouč Libor Šťasta.

Ve třetí třetině začínal Tatran ukazovat svou sílu. Často zamykal domácí v hloubi jejich poloviny. Výsledkem drtivého tlaku byly další dva góly v síti skvěle chytajícího Dejmala.

Minutu před koncem sice Znojmo ještě dokázalo snížit, na srovnání to bylo ale už příliš pozdě. I přesto se Jihomoravané prezentovali sympatickým výkonem.

„V zápase jsme měli velmi dobré momenty. Dokázali jsme hrát podle našich představ, ale zase se nám do toho vloudila nekoncentrovanost, zejména vždy, když jsme vedli,“ hodnotil utkání střešovický kouč Jan Zahalka.

Tatran se po nedělním utkání vyšplhal znovu na první místo tabulky, Znojmo je stále poslední. Další zápas čeká svěřence Libora Šťasty přesně za týden. To na domácí půdě přivítají Pardubice.

Statistika:

TJ VHS Znojmo – Tatran Střešovice 5:6 (1:1, 3:3, 1:2)
Branky: 18:56 Pavel Palát (Petr Sláma), 33:03 Tomáš Kucharič (Roman Houbal), 34:49 Ondřej Vrána (Jakub Martinek), 39:26 Pavel Palát (Petr Sláma), 59:10 Josef Žižka – 14:29 Johan Von der Pahlen (Michal Jedlička), 23:48 Tomáš Vávra (Michal Podhráský), 27:09 Martin Richter, 29:34 Milan Fridrich (Johan Von der Pahlen), 47:03 Tomáš Vávra (Martin Richter), 49:14 Aleš Hlavička (Marek Deutsch).
Rozhodčí: Gavlas – Mikula. Vyloučení: 3:0. Využití: 1:0. Střely na branku: 25:40. Diváci: 273.