Florbalisté TJ VHS Znojmo si jeli v rámci čtrnáctého extraligového kola do Třince pro jasné tři body. Ty nakonec svěřenci Libora Šťasty získali, ale utkání bylo dramatické až do samotného závěru.

Desáté Znojmo zavítalo do posledního Třince bez svých dvou opor, Ondřeje Mikeše s kapitánem Davidem Mahrem, a na hře to bylo znát. První dějství bylo hodně nervózní a oba týmy si dost dobře uvědomovaly, o co se v třinecké hale hraje. „Sice jsme se do Třince vydali bez dvou klíčových hráčů, ale na tohle se vymlouvat nemůžeme. Třinec je poslední a my jsme i bez nich měli podat mnohem lepší výkon,“ mínil znojemský kouč Libor Šťasta.

Úvod vyšel lépe domácím, kteří šli v šesté minutě do vedení. Jenže ve druhé třetině Znojmo zařadilo vyšší rychlostní stupeň a zejména díky střeleckým schopnostem brněnského odchovance Romana Houbala dokázalo vývoj utkání otočit.

O druhé přestávce jakoby Roman Houbal prozradil Petru Slámovi, jak překonat Ščigela v třinecké brance a předal mu tak symbolické střelecké žezlo. V závěrečné části měl totiž znojemský sniper nabito ostrými.

Jenže, než se vůbec Sláma dostal ke slovu, zaskočil celou znojemskou střídačku Pavel Němčík. Ten už po pětadvaceti vteřinách srovnal na 3:3. Pak Znojmo stáhlo hru na dvě formace a efekt se dostavil.

Ve čtyřiapadesáté minutě se dostal ke slovu právě Sláma a poslal Jihomoravny opět do vedení. Navíc minutu před koncem pečetil gólové vyjádření Znojma. Jenže Třinec se i v této chvíli nevzdával.

Třiadvacet vteřin před koncem ještě vykřesal pro domácí špetku naděje Curney. V závěrečné hře bez brankáře ale už Třinec důležitý krok neudělal. „I když bylo velmi málo času, stále jsem věřil, že můžeme srovnat. Ve florbale je totiž možné všechno, ale bohužel to nevyšlo,“ smutně podotkl útočník slezského celku Curney.

Znojmo tak i podruhé v sezoně Třinec pokořilo. „Jsem rád, že jsme získali tři body, ale totéž nemohu říci o našem výkonu. Opět jsme se přizpůsobili hře soupeře. Navíc nám chyběla rychlost v provedení některých kombinací a vázla nám střelba. Nakonec bylo ze zápasu opět drama. Stále nám chybí ty potřebné zkušenosti a bude ještě chvíli trvat, než je získáme,“ uzavřel jihomoravský lodivod.

Znojmo má v extraligové tabulce už dvanáct bodů a ztrácí jediný bod na devátý Havířov. Naděje na postup do play-off tak stále žije. Navíc Znojemští mohou své konto vylepšit už dnes. To se totiž utkají na domácí palubovce s šestým Chodovem. Utkání začíná v městské sportovní hale v osmnáct hodin.