„Cíl pro tento zápas je jasný. Navázat na výkony ze Sparty a odvézt si z Plzně tři body. Poslední zápasy pro nás byly bodově chudé, takže si chceme spravit chuť,“ netajil se se svými cíli trenér Znojma Jan Šťastník.

Znojemští florbalisté z posledních dvou utkání vytěžili jediný bod. Před dvěma týdny prohráli 6:12 na půdě Královských Vinohrad a naposledy podlehli pražské Spartě 9:10 v prodloužení. „Byl to dobrý zápas. V závěru jsme ale měli velkou smůlu,“ vzpomněl na poslední utkání útočník Jan Hanák.

Plzni se také na začátku sezony dařilo, ale v posledních zápasech zaváhala. Poslední tři duely prohrála o jediný gól.

Znojmo nejede na půdu pivařů ve své plné síle. „Zraněný je do konce sezony Pavel Palát, na dva týdny je mimo i Gabriel Miklík. Navíc je otazník nad dalšími sedmi hráči,“ zdůraznil znojemský trenér.

V sestavě se tak dají očekávat změny. Prostor zřejmě dostanou ne tolik vytěžovaní hráči. Dáme jim příležitost, aby dokázali, že na to mají. Musí ukázat, co v nich je. Pravděpodobná je i hra na tři formace,“ naznačil první muž znojemské lavičky.

Znojemští florbalisté se s Plzní ještě nikdy v mistrovském utkání neutkali, a i když jde o nováčka soutěže, pojedou na jeho půdu s pokorou.

„Jde o velmi kvalitního soupeře. Na začátku sezony předváděl dobré výkony, nyní šel herně trochu dolů. Bude to hodně těžké utkání, kde budou rozhodovat maličkosti. Viděl jsem soupeře, když hrál v Brně. Má hodně dobrého brankáře. Doufáme, že se nám na ně podaří najít recept a uspějeme,“ zakončil Šťastník.

Sobotní utkání startuje v Plzni úderem osmnácté hodiny.