Klání proběhlo v rámci příměstského tábora TJ Znojmo Laufen a pořadatelé zvolili netradiční formát utkání v podobě čtyř čtvrtin hraných po patnácti minutách. Znojemští v úvodních dvou částech předvedli maximum, když soupeře z Národní ligy přehráli 4:0.

Po půl hodině herního času přistoupil trenér Laufenu Libor Šťasta k obměně sestavy, kdy na hřiště nasadil další polovinu znojemského týmu. Ta hostující skvadře nasázela čtyři branky navíc, zatímco hráčům Aligators se podařilo trefit pouze třikrát. Domácí tak zvítězili před zraky sto čtyřiceti šesti fanoušků 8:3.

S průběhem duelu byl spokojen i hlavní stratég Znojemských. „Jednalo se o perfektní možnost vyzkoušet spoustu mladých hráčů. Na soustředění jsme se učili spoustu nových věcí, které chceme hrát a někteří to začali hned zkoušet, což je super. Musím pochválit všechny za perfektní přístup,“ prozradil pro klubový web kouč TJ Libor Šťasta.