Florbalová extraliga se opět roztáčí na plné obrátky. Po reprezentační přestávce do bojů nejvyšší české soutěže zasáhnou i znojemští florbalisté. Ti zavítají do Prahy, na hřiště SSK Future.

Téměř měsíc trvala ligová přestávka, která byla způsobena Mistrovstvím světa ve florbale. V té Znojemští nezaháleli a snažili se co nejefektivněji využít pauzu ve svůj prospěch.

„Zaměřili jsme se zejména na kondiční přípravu, která bude hrát velkou roli. Snad se nám to i podařilo a nebudeme v závěrech utkání hledat síly, ale zaměříme se stoprocentně na předvedenou hru,“ prozradil trenér Znojma Libor Šťasta.

V utkání s SSK Future se extraliga přehoupne do své druhé poloviny, ve které bude Znojmo jednoznačně honit body, aby se v soutěži zachránilo.
„Je naší prioritou zůstat v extralize. Vynaložili jsme hodně úsilí, abychom se do ní dostali a nechceme ji hned první rok opouštět,“ vyznal se juniorský útočník, který pravidelně v extralize nastupuje, Pavel Palát.

S pražským Future se Znojmo už jednou střetlo. A to hned v úvodním zápase soutěže na domácí půdě.

Tehdy jihomoravští florbalisté prohráli o jedinou branku 4:5 a na soupeře si jednoznačně věří.

„Bude to hodně těžké a snad i vyrovnané utkání. Jsme kompletní, takže bychom rádi jakýmkoli způsobem zabodovali. I bod by byl pro nás cenný,“ tvrdil Šťasta.

Utkání mezi SSK Future, které je druhé a Znojmem, jenž je desáté, začíná dnes ve čtyři hodiny odpoledne.