„Předvedli jsme famózní výkon, hráči utkání odmakali na sto deset procent. Nemám jim co vytknout. Přistoupili k duelu zodpovědně,“ nešetřil chválou na adresu svých svěřenců trenér Jan Šťastník.

Znojmo, které drželo třízápasový bodový půst, šlo za svým od úvodního hvizdu. Už po minutě hry se prosadil domácí Juříček a po dalších čtyřech minutách Kucharič.

Na to našel ještě Paskov odpověď, pak ale domácí utekli a svůj náskok si hlídali. „Povedl se nám vstup do zápasu. Sice jsme soupeře nechali dvakrát se dotáhnout na rozdíl jednoho gólu, ale cítil jsem, že vyhrajeme. Nic jiného jsem si nepřipouštěl,“ pronesl pětibodový Tomáš Kucharič.

Rozhodující pro vývoj utkání byl závěr prostřední periody. Od sedmatřicáté do devětatřicáté minuty se postupně prosadili Juříček, Kuchařič, Salava a Bauer. V tu chvíli bylo o vítězi rozhodnuto. „Absolutně jsme to nezvládli. Když jsme se dotáhli na soupeře, vždycky nám utekl. O závěru druhé třetiny nemá smysl ani mluvit. Dělali jsme obrovské chyby snad v každé herní činnosti. S takovou hrou bychom v play off neměli co dělat,“ smutně komentoval utkání obránce Paskova Radim Ivan.

Znojmo nakonec ovládlo i poslední třetinu a připsalo si na své konto tři body za drtivé vítězství 12:5. „Měli jsme Paskovu co vracet a jsem rád, že se nám to povedlo. Rozhodl perfektní kolektivní výkon. Zase jsme hráli svoji kombinační hru a všichni makali nadoraz. V zápase bylo vidět, že se začíná projevovat sehranost mezi jednotlivými hráči a formacemi. Prostě je vidět, že o sobě víme,“ dodal Kucharič.

Na vítězném tažení znojemského komanda se nejvíce podílel právě Kucharič, který se postaral o pět kanadských bodů. Vidět byl i Juříček, jenž na začátku sezony moc prostoru nedostával. Důvěru splatil hattrickem.

„Výborně hrál i Petr Sláma. Je to velmi nebezpečný útočník. Také bychom takového forvarda v týmu potřebovali,“ smekl před uměním znojemského navrátilce Ivan.

Další utkání sehrají florbalisté příští týden na hřišti posledního Náchoda. „Doufám, že tam body potvrdíme a znovu rozjedeme další vítěznou sérii. Důležité je, že držíme kontakt se špicí tabulky a můžeme tak bojovat o co nejlepší pozici pro play off. Myslím si, že máme reálnou šanci poprat se o extraligu,“ zakončil útočník aktuálně třetího celku tabulky.

TJ Znojmo – Paskov Saurians 12:5 (5:3 4:1, 3:1)

Branky: 2. Alan Juříček, 6. Tomáš Kucharič, 11. Jiří Bauer, 19. Tomáš Kucharič, 20. Josef Žižka, 37. Alan Juříček, 38. Tomáš Kucharič, 39. Jiří Salava, 39. Jiří Bauer, 48. Petr Sláma, 51. Petr Čihal, 58. Alan Juříček – 8. Tomáš Svoboda, 18. Ondřej Janečka, 20. Tomáš Kohút, 22. Radim Ivan, 58. Tomáš Maier. Rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka. Vyloučení: 3:3 + Martin Svoboda 10 (PAS). Využití: 2:1. Diváků: 135.

Snad jsem trenérovi zamotal hlavu, směje se střelec Juříček

Znojmo – Jeho příběh je jako z pohádky. Ještě nedávno si chodil Alan Juříček jen tak pinknout, dnes patří stabilně do kádru znojemských florbalistů hrající druhou nejvyšší soutěž. Proti Paskovu dostal šanci od začátku a na vítězství se podílel hattrickem.

„Vím, jaká je moje role v týmu. Nikdy jsem nesnil, že bych nastupoval v prvních dvou formacích. Teď ta šance přišla, já ji chytil za pačesy a doufám, že jsem trenérovi alespoň trochu zamotal hlavu,” usmíval se třígólový útočník Znojma Alan Juříček.

Připletená čepel

První gól dal v první minutě, ten třetí v samotném závěru. „Poslední trefa byla vyloženě náhoda. Je to zásluha Zdeňka Rady, který vystřelil a mě se do dráhy míčku připletla čepel. Na změnu směru už brankář Paskova nedokázal zareagovat,” přiznal.

Znojmo porazilo Paskov senzačním výsledkem. Rozdíl sedmi branek ale podle slov nového střelce zkresluje.

„Bylo to velmi náročné utkání. Podle výsledku to tak nemusí vypadat, ale stálo nás to mnoho sil. Byl to jeden z nejlepších zápasů této sezony, a to je díku tomu, že celý tým makal na sto procent,” myslí si Juříček.

Pozdní příchody

Za hattrick dostal polibek od přítelkyně, ale musel sáhnout i do kapsy. „Pravidla našeho pokutníčku se trochu změnila, takže jsem si spíše umazal nějaké pokuty za pozdní příchody. Jinak mě to stálo jednu rundu,” usmíval se.

Znojemští florbalisté se tak znovu zvedli a shodili ze sebe deku, pod kterou v posledních tří zápasech byli. Teď je čeká duel na půdě posledního Náchoda a vánoční přestávka.

„Musíme k tomu přistoupit zodpovědně. Jde sice o poslední tým tabulky, ale rozhodně není v první lize jen tak pro parádu. Důležité bude nic nepodcenit. Nikdo z nás totiž nestojí o to, zkazit si vánoční pauzu,” zakončil hráč s číslem devětapadesát na svých zádech.