Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Florbalisté neproměnili mečbol. Čeká je pátý zápas

Znojmo /AKTUALIZOVÁNO/ – Série bez favorita. Přesně tak bylo skloňované druhé kolo play-down mezi nejhoršími celky extraligy Znojmem a Havířovem. A právě toto celá série naplňuje. Po čtyřech duelech je její stav 2:2 na zápasy a rozhodovat se bude v týdnu v Havířově.

3.4.2010

V akci tahoun domácích Petr Sláma (v červeném).Foto: DENÍK/Petr Faraga

Sobotní utkání mezi Znojmem a Havířovem se neslo v duchu velkých obratů. Domácí po deseti minutách prohrávali 0:3, ale před třetí sirénou už vedli 8:5. Nakonec se stalo ze zápasu velké drama, kdy Havířov opět zápas otočil a dostal se do vedení.

Jenže Znojemští přidali na tempu, srovnali a pět minut před koncem se dostali do vedení 10:9. Tento stav nakonec vydržel až do závěrečné sirény a svěřenci Libora Šťasty se dostali v sérii do vedení 2:1 na zápasy. „Musím kluky pochválit za bojovný výkon,“ stroze okomentoval sobotní duel kouč domácích.

V neděli neúspěšní

V neděli tak mělo Znojmo jedinečnou možnost udělat výrazný krok k záchraně v soutěži. A dlouho to tak i vypadalo. První třetinu vyhrálo 2:0, jenže poté přestalo hrát. Ve druhé části se znojemským florbalistům naprosto rozpadla defenzíva, z čehož Havířov elegantně profitoval. Třemi góly se dostal do vedení, které už nepustil.

Na začátku poslední periody ještě zvýšil svůj náskok. Brankami Beneše a Šmídy se dostal do tříbrankového vedení. Když čtyři minuty před koncem skóroval havířovský forvard Miroslav Kožušník, bylo po zápase.

Výborný Kožušník

Další ránu pak do znojemských srdcí zasadil Šmída a po něm v přesilovce Kubala, který stanovil konečné skóre čtvrtého zápasu na 8:2 z pohledu Havířova. V zápase byl vidět zejména Pavel Kožušník, který zaznamenal pět asistencí. „Od druhé třetiny jsme začali podávat skvělý výkon. Škoda zahozených stoprocentní šancí, protože mohlo být rozhodnuto už mnohem dříve,“ hlásil havířovský trenér Jan Gajdoš.

Rozhodující páté utkání se bude hrát ve středu na půdě Havířova. Poražený si bude balit kufry do první ligy, vítěz se pak utká s pražskou Bohemkou v baráži o extraligu.

3. zápas:

TJ VHS Znojmo – Torpedo Havířov 10:9 (3:3, 5:2, 2:4)

Branky: 12:42 Vít Bárta (Petr Sláma), 13:11 Tomáš Kucharič (Jiří Salava), 19:02 Pavel Palát (Ondřej Vrána), 22:32 Petr Sláma (Martin Peš), 25:16 Petr Čihal (Vít Bárta), 31:04 Josef Žižka (Roman Houbal), 33:17 Pavel Palát (Jakub Martinek), 38:17 Josef Žižka (Tomáš Kucharič), 53:55 Gabriel Miklík (Pavel Palát), 54:29 Vít Bárta (Karel Virgl) – 00:23 Martin Varta (Miroslav Kožušník), 07:42 Michal Šmída (Pavel Kožušník), 10:08 Lukáš Jurčík (Martin Varta), 25:22 Pavel Bezděčík (Petr Kubala), 31:14 Matěj Smeták (Pavel Kožušník), 43:19 Petr Kubala (Martin Varta), 48:16 Miroslav Kožušník (Pavel Kožušník), 51:27 Michal Vydra (Petr Kubala), 53:05 Michal Šmída (Miroslav Kožušník).
Rozhodčí: Rýznar – Vidlař. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:2. Střely na branku: 28:44. Diváci: 342.

4. zápas:

TJ VHS Znojmo – Torpedo Havířov 2:8 (2:0, 0:3, 0:5)

Branky:
08:24 Roman Houbal (Tomáš Kucharič), 11:56 Josef Žižka (Tomáš Kucharič) – 21:31 Michal Šmída (Miroslav Kožušník), 26:19 Martin Varta (Pavel Kožušník), 27:38 Michal Šmída (Miroslav Kožušník), 42:22 David Beneš, 42:54 Michal Šmída (Pavel Kožušník), 56:47 Michal Šmída (Pavel Kožušník), 59:03 Petr Kubala (Pavel Kožušník).
Rozhodčí: Bartošek D. – Bartošek M. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 40:29. Diváci: 214.

Vodárenská společnost přispěla na nový přístroj. Pomůže při odběrech krve

Znojmo – Finanční dar Vodárenské akciové společnosti přispěl k zakoupení přístroje, který využije hematologicko-transfuzní oddělení znojemské nemocnice. Pulsní oxymetr dává mimo jiné informaci o stavu transportu kyslíku do tkání. Mezi pracovníky společnosti je navíc řada těch, kteří chodí pravidelně darovat krev.

NAŠI PRVŇÁCI: představujeme žáky ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě a ZŠ Konice

Znojemsko – Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků ze Znojemska. Tentokrát představujeme žáky Základní školy Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích, ZŠ Konice, která patří pod ZŠ Dr. Mareše ve Znojmě, a žáky Montessori třídy ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z regionu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.