„Vybojovali jsme tři body proti houževnatému soupeři. Ve druhé třetině se náš tým zapomněl v šatně a na hřišti se objevil až ve třetí třetině," zhodnotil znojemský trenér Filip Vítek pro server cfbu.cz.

Znojemští v první dvacetiminutovce vstřelili všechny čtyři góly. V sedmé minutě již vedli 3:0. O snížení jednoznačného skóre se také postaralo Znojmo. Míček se totiž odrazil od Šopákovy nohy přímo do brány. Brankář Sekanina neměl šanci zasáhnout proti překvapivé trefě.

Tento moment jakoby opařil znojemský tým v prostřední části. Ostravané se totiž dostali na dostřel jediné branky.

„Hrubě jsme zaspali úvod zápasu a toto nás bohužel stálo výsledek. Ve zbytku utkání jsme měli dobrou pasáž pouze ve druhé třetině, jinak jsme se dnes nerozehráli k našemu standardnímu výkonu," konstatoval ostravský trenér Ctibor Novák na webových stránkách cfbu.cz.

Znojemští florbalisté chytli druhý dech ve třetí třetině a rozhodli o svém vítězství, když přidali další tři góly a soupeři ani jednou nedovolili skórovat.

„První dvě třetiny jsme nehráli nic moc. I trenér nadával. Po druhé třetině nám promluvil do duše. My jsme pak na ně vlítli a poslední třetina tak vyzněla jednoznačně pro nás," prozradil, co se dělo v zákulisí, střelec dvou gólů Gabriel Miklík.

Ostravský celek má nejméně obdržených branek z celé první ligy. Znojmo našlo recept na jejich propracovanou obranu a vstřelilo sedm branek. To se mu ale nepodařilo v prvním duelu na podzim ve Znojmě. „Byly to podobné zápasy. Možná, že jsme ten první zápas prohráli proto, že nám chybělo to správné nasazení," zamyslel se Miklík.

Šestá výhra v řadě pomohla Znojemským k udržení se na druhém místě tabulky. Ta přestává být čtyři kola před koncem tak vyrovnaná. „Už se to trochu rozděluje, protože se ukazuje kvalita týmů," dodal Miklík.

Přesto o víkendu čeká znojemské mužstvo boj o druhé místo s Českou Lípou. Soupeř ztrácí pouhé dva body. Pokud by Znojmo vyhrálo, mohlo by odskočit. Dalším pronásledovatelem je Pelhřimov, nad kterým má znojemský tým tři body náskok.