Utkání začalo hodně opatrně. První branka padla až v sedmnácté minutě, kdy se prosadil centr domácích Petr Čihal. Jenže Znojmo nepokračovalo v navyšování náskoku. Kladenští florbalisté dokázali během druhé dvacetiminutovky srovnat na 2:2.

Třetí třetina tak měla rozhodnout o výsledku sobotního utkání. Nakonec o výsledku zápasu rozhodla poslední minuta zápasu. Do té doby svítilo na světelné tabuli skóre 4:4.

Minutu před koncem ale Jan Hanák dokončil svůj galakoncert třetím bodem v zápase, když přihrával Tomáši Kucharičovi do prázdné. Ten tak rozhodl zápas ve prospěch znojemského týmu.

„O zápase rozhodl náš nejlepší týmový výkon v sezoně. Jediné, co můžu hráčům vytknout, je neproměňování šancí,“ hlásil po sobotním duelu s Kladnem domácí kouč Jan Šťastník.

Florbalisté se tak rázem dostali na druhé místo tabulky za neohroženě první Spartu Praha.

TJ SAM73 Znojmo – FBC Kladno 5:4 (1:0, 1:2, 3:2)

Branky: 17. Petr Čihal, 39. Jan Hanák, 48. Zdeněk Rada, 49. Ondřej Kredatus, 59. Tomáš Kucharič – 31. Tomáš Leipner, 40. Václav Linhart, 51. Václav Linhart, 56. Petr Vlček. Rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. Diváků: 140.