„Rozhodující byl náš přístup od samotné rozcvičky, který se přenesl do zápasu a my jsme nedali Vinohradům ani kousek volného prostoru. Blokovali jsme střely a nebláznili v rozehrávce,“ ohlédnul se za zápasem znojemský útočník Jiří Salava.

První třetina zápasu byla poměrně vyrovnaná. Na jejím začátku poslal domácí do vedení Jan Hanák, ale pak se dlouho nic nedělo. To nejdůležitější si nechali svěřenci Jana Šťastníka na prostřední část. „Ve druhé třetině jsme na hřišti dominovali. Našli jsme recept na lítanou Vinohrad,“ přiznal trenér Jan Šťastník.

Ve druhé periodě zasadili znojemští florbalisté svému soupeři čtyři tvrdé zásahy, přitom ani jednou neinkasovali. Nejdříve skóroval Jan Hanák, po něm Vojtěch Procházka, Petr Čihal a Jiří Salava. Florbalisté tak dali velké sbohem jalové koncovce, která je v posledních zápasech provázela.

„Nechtěl bych to zakřiknout, ale v sobotu nám to tam párkrát spadlo. Ke vstřelení branky člověk potřebuje nasazení, soustředěnost a trochu štěstí, a to my jsme měli. Musíme v tom pokračovat a nepodlehnout uspokojení,“ dodal Salava.
Královské Vinohrady se pokoušely v poslední třetině s výsledkem zápasu něco udělat, ale marně. Sice dvakrát pokořily Romana Jandu v brance Znojma, ale zároveň také dvakrát inkasovaly.

„Soupeř byl v sobotu jednoznačně lepší, což bylo zapříčiněno špatně zvolenou předzápasovou přípravou a taktikou. Prohru v utkání tak beru na svoje triko,“ sypal si popel na hlavu kouč Královských Vinohrad Michal Pazdera.

Znojmo si tak pojistilo díky jasnému vítězství dva zápasy před koncem základní části druhé místo v tabulce. Domácího prostředí budou chtít florbalisté využít i za týden, kdy se na jihomoravské půdě odehraje šlágr první ligy. Do Znojma přijede vedoucí Sparta Praha.

„Souboj druhého s prvním bývá vždycky hodně sledovaný. Nejinak tomu bude i tentokrát. Sparta si celou sezonu počínala až moc suverénně, ale naše případná výhra by mohla zamíchat kartami na samotném vrcholu tabulky. Proto doufám, že přijdou fanoušci a společně ty kluky pražský porazíme,“ usmíval se znojemský forvard.

Poté už bude zbývat florbalistům odehrát jediné utkání. To sehrají znovu před domácími fanoušky, a to proti Plzni. Pak už přijde na řadu nadstavbová část play off, ve kterém bude chtít Znojmo podle předsezónních cílů dojít až do finále.

TJ Znojmo – Sokol Královské Vinohrady 7:2 (1:0, 4:0, 2:2)

Branky: 3. Jan Hanák, 24. Jan Hanák, 31. Vojtěch Procházka, 34. Petr Čihal, 35. Jiří Salava, 60. Petr Sláma, 60. Petr Ostrý – 41. Jan Kapucián, 58. Jan Kapucián. Rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Diváků: 134.
TJ Znojmo: Roman Janda (Martin Polák) – Ondřej Kredatus, Libor Šťasta, Jiří Bauer, Jakub Martinek, Marek Krpoun – Jiří Salava, Gabriel Miklík, Pavel Palát, Vít Bárta, Petr Čihal, Petr Sláma, Vojtěch Procházka, Jan Hanák, Petr Ostrý, Alan Juříček, David Kučera, Josef Žižka, Tomáš Kucharič. Trenér: Jan Šťastník.