Hráče TJ VHS Znojmo čeká menší florbalový svátek. Na své palubovce dnes přivítají několikanásobného mistra České republiky, tým plný českých reprezentantů a navíc vedený znojemským rodákem, kapitánem Milanem Fridrichem, Tatran Střešovice.

Tatran drží aktuálně druhou příčku za prvními Vítkovicemi. I proto je bez diskuze favoritem utkání. Jenže Znojmo už dokázalo, že jméno a postavení v tabulce nemusí nic znamenat. V prvním duelu s Tatranem totiž na jeho půdě uhráli Znojemští remízu.

„Bude to jiné utkání. Střešovičtí florbalisté jistě nebudou chtít zopakovat s předposledním celkem tabulky stejný výsledek,“ myslí si znojemský hráč Martin Peš.

„Celé to bude záviset na tom, jak se dokáže Tatran namotivovat. Jeho výkony v letošní sezoně nejsou o ničem jiném,“ dodal Peš.

V týdnu už začal s týmem trénovat i zraněný Mikeš. Zda-li se ale jihomoravský celek bude moci o jeho služby opřít, není zatím jasné. Jinak by měl mít trenér Libor Šťasta kompletní tým.

„Přesvědčili jsme se, že se s nimi dá hrát a není to žádný florbalový kolos. Musíme ale bojovat disciplinovaně s minimem chyb v obraně,“ prohlásil domácí kouč Šťasta.

Znojmo může v zápase jen získat a překvapit. Navíc si spravilo v posledním kole chuť. Cíle jsou ale mnohem smělejší. „Musíme si uvědomit, že od utkání v Praze šel Tatran pod novým vedením hodně nahoru. Musíme hrát na hranici svých možností. Já si přeji, aby kluci odvedli výbornou práci. Potom budu spokojený,“ uzavřel Šťasta.

Hodně zajímavý náboj bude mít utkání pro kapitána Tatranu Milana Fridricha. Ten, jako znojemský rodák, odehraje zápas de facto na domácí půdě. „Na ten duel se strašně těším. Proti Znojmu jsem hrál už v Praze a je to takové zvláštní. Sám jsem na to utkání zvědavý. My už nemáme moc o co hrát a Znojmo dostalo nový impuls po utkání s Havířovem. Jsem zvědavý, jak se vypořádáme se znojemskou agresivitou,“ neskrýval své pocity před utkáním ve městě, kde s florbalem začínal, reprezentační útočník Milan Fridrich.

Dnešní utkání mezi Znojmem a Tatranem Střešovice začíná třicet minut po devatenácté hodině ve znojemské sportovní hale.