„Bylo to napínavé utkání do samého konce. Jsem nesmírně rád, že jsme vyhráli bitvu o jižní Moravu a posunuli se před Hattrick,“ s úsměvem na tváři pronesl znojemský kouč Jan Šťastník.

Jeho svěřence čekalo v hale v Bohunicích doslova peklo. Domácí totiž na tamní palubovce v letošní sezoně ještě neprohráli a atmosféra byla hustá jako každodenní opar mlhy nad vranovskou přehradou.

Znojemským vyšla parádně úvodní část. Už po pěti minutách vedli 2:0. Ačkoli domácí dokázali snížit, byli to opět florbalisté z královského města, kdo skóroval. „První část se nám vůbec nepovedla. Právě tady se lámal sobotní zápas,“ těžko hledal slova brněnský trenér Martin Hájek.

Florbalová krása z první třetiny se ale vypařila jako pára nad hrncem. Ve druhé periodě totiž byly k vidění spíše gladiátorské zápasy, než atraktivní souboj týmů z čela tabulky.

I přesto se sítě za oběma brankáři rozvlnily. A to jednou za každým z nich. O osudu derby tak měla rozhodnout závěrečná část.

V ní se domácí snažili o zvrat, ale marně. Na jejich snížení našel odpověď útočník Jiří Salava. Nakonec dali znojemští ještě jednu branku. Do střeleckých statistik se zapsal obránce Jiří Bauer, ale bohužel se trefil do vlastní svatyně. Dvě minuty před koncem bylo Znojmu ještě pěkně horko, ale tlak brněnského Hattricku dokázalo ustát.
„Soupeř v zápase nekompromisně trestal naše chyby. Jinak jsem s výkonem týmu spokojen a doufám, že budeme v podobném trendu pokračovat,“ dodal Šťastník.

Florbalisté se tak posunuli na druhé místo právě před Hattrick Brno. Další utkání je čeká příští víkend na půdě Kladna.

Statistika:

FBŠ Hattrick Brno – TJ Znojmo 4:5 (1:3, 1:1, 2:1)
Branky: 7. Petr Ondráček, 34. Petr Ondráček, 45. Radek Felkl, 58. Jiří Bauer – 3. Petr Čihal, 6. Jan Hanák, 13. Petr Čihal, 37. Jiří Bauer, 52. Jiří Salava. Rozhodčí: Jakub Nábělek – Radek Štengl. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. diváků: 124.