Florbalisté se znovu představí na půdě soupeře. Třetí kolo odehrají svěřenci Jana Šťastníka v Havlíčkově Brodě. Na půdě soupeře, kde v loňské sezoně utrpěli drtivou porážku.

„Cílem je odehrát dobré utkání, zvítězit a přivézt tři body. Nic jednoduchého nás ale v Brodě nečeká. Musíme využívat šance a vyvarovat se chyb v obraně. Právě produktivita v útoku nám dělá problémy. Pokud budou se zápasem spokojení fanoušci, tak i my,“ pousmál se obránce Znojma Zdeněk Rada.

Znojemští florbalisté se potkali s Havlíčkovým Brodem v loňské sezoně dvakrát. Na jeho půdě vysoko prohráli, doma už byli úspěšní. Do Havlíčkova Brodu budou tentokrát florbalisté odjíždět pozitivně naladění poslední vysokou výhrou.

„Vyhrát nad nováčkem byla naše povinnost. Musíme si ale dát pozor na disciplínu. Byli jsme hodně vylučováni. Proti silnějšímu soupeři by nás to mohlo mrzet,“ varuje kouč znojemských florbalistů Jan Šťastník.

Havlíčkův Brod má za sebou zatím jen jedno utkání první ligy. V úvodním kole nestačil na celek pražské Sparty a prohrál 4:8. „Bylo to dobré utkání. I přes porážku jsem musel pochválit všechny. Uvidíme, jak to bude vypadat v neděli. Hlavně nám dělají potíže zranění,“ hlásil havlíčkobrodský trenér Tomáš Sýkora.

Havlíčkův Brod je zatím na desátém místě tabulky, to Znojmo poskočilo díky vítězství nad Náchodem na sedmé místo. Má však o zápas více.

„Na tabulku se nemá smysl dívat. Jsou odehraná dvě kola, navíc nekompletní. Například náš nedělní soupeř má za sebou jen jeden zápas. Hodnotit tabulku můžeme až v polovině soutěže,“ dodal Rada.

Nedělní utkání třetího kola první florbalové ligy startuje v městské sportovní hale v Havlíčkově Brodě třicet minut po patnácté hodině.