Po vynikající první třetině se vývoj utkání obrátil a soupeři si už vítězství nenechali vzít. Znojemští hráči tak definitivně přišli o možnost postoupit do play–off.

Do první třetiny vlétli znojemští florbalisté jako vosy. Jejich agresivní hra byla plná rychlých, přesných přihrávek a promyšlených kombinací.
I o první gól utkání se postarali domácí hráči, a to už v šesté minutě. Autorem první branky zápasu se stal Josef Žižka, když využil rozhodčím ponechanou výhodu.

O pár minut později však domácí hráči po faulu Virgla nezvládli hru v oslabení a bylo srovnáno. Aktivní Znojmo se však brzy opět dostalo do vedení, když Petr Sláma našel přesnou přihrávkou nabíhajícího Peše.

„Je pravda, že jsme začali trochu vlažně, možná to bylo podceněním soupeře. Víme, že jsme tady hráli minulý týden těsně 3:2 a přesto jsme první třetinu vypustili,“ přiznal trenér Pepina Ostravy Jan Holovka.

Od druhé třetiny již bylo všechno jinak. Soupeř se vzpamatoval z úvodního šoku a začala kanonáda. Již ve třetí minutě hosté srovnali na 2:2 a minutu po této akci se dostali do vedení po prudké střele Třísky.

Domácí, zásluhou agilního Petra Slámy, ještě dokázali na chvíli srovnat. Jenže do konce druhé třetiny se podařilo ostravským florbalistům vstřelil ještě dva góly.

Ostravský hráč Pavel Machala svým pátým gólem v utkání vstřelil branku s pořadovým číslem dva tisíce a stanovil tak nový historický rekord v počtu vstřelených branek extraligy.

Po deseti minutách třetí třetiny už hosté vedli 8:3 po brankách Machaly a Vojtíška. Znojemským florbalistům ještě na chvíli svitla naděje, když se mladému útočníkovi Pavlu Palátovi podařilo zakončit za záda hostujícího brankáře. Jenomže mladý hráč nedokázal zkrotit své nadšení a veškeré naděje svého týmu pohřbil, když dostal dvě plus deset minut za nesportovní chování.

Po vstřelené brance totiž směrem k hostům udělal vulgární gesto. Tato nedisciplinovanost byla ostravskými hráči okamžitě potrestána posledním gólem utkání Michala Trunkáta.

„Ještě za stavu 8:3 jsem chtěl něco udělat. Stáhnul jsme kluky na dvě lajny, ale pak tam Pavel udělá takovej nesmyslnej faul, že se vysměje soupeřům. Toto já hodnotím velice negativně a bude to určitě mít nějakou dohru. Dostali jsme další gól a bylo po zápase,“ rozčiloval se trenér znojemských florbalistů Libor Šťasta.

Na druhé straně byl trenér hostů s výsledkem utkání velice spokojený. „Vyhráli jsme a máme doma další tři body. Je to skvělé, pomohlo nám to v postupu v tabulce. To je důležité především proto, že do play off chceme jít z co nejvyššího místa,“ zhodnotil utkání Jan Holovka.