Dorostenci znojemského florbalového klubu mají na svém kontě další úspěch. Svěřenci Martina Andrleho se totiž dokázali dostat mezi nejlepší osmičku na největším mládežnickém turnaji Prague Games.

Na turnaj, který hostilo dvanáct pražských hal, se sjelo téměř dvě stě padesát týmů z České republiky, Švýcarska, Švédska, Finska, Slovenska a Maďarska. Mezi nimi se pak představily i čtyři celky znojemského klubu VHS.

Kromě dvou družstev dorostenců si to do Prahy namířili i elévové a juniorky. Vyjma A-týmu dorostenců se ale žádný znojemský celek nedokázal dostat přes první kolo vyřazovacích bojů.
Zato první tým dorostenců plnil své velké cíle už od úvodního utkání.

„Chceme vybojovat v Praze medaili. Zároveň jsme si ale vědomi, že jde o turnaj a ten bývá někdy hodně nevyzpytatelný,“ prohlásil už před turnajem trenér dorostenců Martin Andrle.

V prvním utkání změřilo Znojmo síly s SSK Future. V zápase se přelévalo skóre z jedné strany na druhou a nakonec se oba celky rozešly smírně 4:4. A právě Future bylo jedním z týmů, které bojovalo o medaile.

Zbylá utkání ve skupině pak byla pro Znojmo procházkou růžovou zahradou. Nejdříve si dorostenci poradili s Košicemi, poté s Kladnem i ostravským Pepinem.

„Základní skupina se nám povedla a teď bude důležité, abychom to všechno přenesli do play-off,“ burcoval po odehrání základní skupiny své spoluhráče znojemský kapitán Martin Michalec.

A to se Jihomoravanům povedlo. Rozjetou mašinu jménem Znojmo nezastavila ani slovenská Bratislava nebo švédské Huddinge. Los byl nakonec neúprosný. Znojmo se v boji o postup mezi nejlepší čtyřku utkalo se střešovickým Tatranem, který patří k české špičce.

Utkání bylo od začátku vyrovnané a diváci neměli nouzi o pohledný florbal, řadu šancí a nepřišli ani o infarktový závěr. Po řádné hrací době byl stav utkání na světelné tabuli vyrovnaný 1:1.

Na řadu tak přišla loterie samostatných nájezdů. Ani po pěti nájezdech ale nebylo o vítězi rozhodnuto, a tak přišla náhlá smrt. V šesté sérii měl na své hokejce rozhodnutí Tomáš Kucharič, ale nedal. Hned vzápětí se dostal Tatran do vedení a srovnat mohl Josef Žižka, jenže jeho pokus skončil na tyčce a znojemským florbalistům tak zbyly jen oči pro pláč.

„Jsou to nájezdy a v nich se může stát cokoli. Chtěli jsme jít do semifinále, zahrát si o medaile, ale nepodařilo se nám to. I tak ale můžeme mluvit o velkém úspěchu. Kluci ukázali, že mají teprve všechno před sebou a já věřím, že v sezoně to Tatranu vrátíme,“ nepřipouštěl si zklamání hned po vyřazení znojemský kouč Martin Andrle.