„Bylo to vydřené vítězství. Kdyby soupeř vyhrál, nikdo by se nemohl divit. Byl aktivní, hrál dobře. Zato my jsme dělali velké množství individuálních chyb. Hráli jsme opravdu špatně,“ nebál se být kritický vůči výkonu svých svěřenců trenér Znojma Jan Šťastník.

Znojemští florbalisté si jeli do Prahy po nepovedeném utkání s Kladnem spravit chuť. A bylo to vidět už od první minuty. Do utkání vstoupili aktivně a radovali se po sedmi minutách. Po asistenci Víta Bárty se prosadil znojemský pointmaker Petr Sláma. Pár minut na to využil přesilovku Libor Šťasta a Znojmu se hned mnohem lépe dýchalo.

Jenže domácí florbalisté, kteří jsou na předposlední příčce tabulky se nevzdali bez boje. Do konce první části dokázali snížit a na začátku druhé třetiny bylo srovnáno.

Domácí dokonale zaskočili Znojmo, když se dostali do vedení. To jim ale nevydrželo dlouho. Pár vteřin po inkasované brance totiž Marek Krpoun připravil gól pro Tomáše Kuchariče, který srovnal.

Třetí třetina tak mělo rozhodnout o tom, kdo si odnese z utkání důležité body do tabulky. Vstup do závěrečné části vyšel Znojmu ještě lépe, než vstup do utkání. Po pár minutách rozjásal hostující střídačku podruhé v utkání Petr Sláma. Houževnatý domácí celek ale znovu srovnal krok.

Rozhodující moment přišel osm minut před koncem. Start nabídl Znojmu další přesilovku, kterou svěřenci Jana Šťastníka nepohrdli a dostali se potřetí v zápase do vedení.

„Přesilovky se nám všeobecně daří. Máme některé šablony, které dobře fungují. Tentokrát hráli přesilovku jiní hráči, nebyli jsme v Praze kompletní. Proto je pozitivní zjištění, že nemusíme vsázet jen na elitní přesilovkovou formaci,“ pochvaloval si Šťastník.

Vedení nakonec znojemští s vypětím všech sil udrželi. „I přes porážku jsme spokojení. Sice to je nezvyklé, ale je to tak. V utkání se Znojmem jsme předvedli nejlepší výkon v sezoně. Kéž by nám tohle nadšení vydrželo až do závěrečných bojů,“ zhodnotil zápas trenér pražského celku Václav Buček.

Znojemští florbalisté si tak po devatenácti odehraných kolech drží druhou příčku. Na první Spartu ztrácí pět bodů. „Nikdo z nás nepřemýšlí nad prvním místem, ale vzhledem k tomu, že je za námi docela honička o body, tak na to, abychom druhé místo udrželi,“ doplnil kapitán Jakub Martinek.

Statistika:
Start98 – TJ Znojmo 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Branky: 20. Patrik Kovářík, 23. Ondřej Vavro, 38. Jakub Studený, 51. Filip Altman – 7. Petr Sláma, 15. Libor Šťasta, 38. Tomáš Kucharič, 44. Petr Sláma, 53. Libor Šťasta. Rozhodčí: Oskar Novák – Přemysl Škaloud. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Diváků: 61.