Florbalisté těžili z úspěšných přesilovek

Znojmo – Florbalisté si přivezli z posledního utkání na půdě soupeře v základní části tři body. O jedinou branku dokázali předčit předposlední tým tabulky Start98. Na vítězství 5:4 se podíleli dvěma brankami Sláma se Šťastou.

13.2.2012

Znojemští florbalisté - ilustrační foto.Foto: Radek Svoboda

„Bylo to vydřené vítězství. Kdyby soupeř vyhrál, nikdo by se nemohl divit. Byl aktivní, hrál dobře. Zato my jsme dělali velké množství individuálních chyb. Hráli jsme opravdu špatně,“ nebál se být kritický vůči výkonu svých svěřenců trenér Znojma Jan Šťastník.

Znojemští florbalisté si jeli do Prahy po nepovedeném utkání s Kladnem spravit chuť. A bylo to vidět už od první minuty. Do utkání vstoupili aktivně a radovali se po sedmi minutách. Po asistenci Víta Bárty se prosadil znojemský pointmaker Petr Sláma. Pár minut na to využil přesilovku Libor Šťasta a Znojmu se hned mnohem lépe dýchalo.

Jenže domácí florbalisté, kteří jsou na předposlední příčce tabulky se nevzdali bez boje. Do konce první části dokázali snížit a na začátku druhé třetiny bylo srovnáno.

Domácí dokonale zaskočili Znojmo, když se dostali do vedení. To jim ale nevydrželo dlouho. Pár vteřin po inkasované brance totiž Marek Krpoun připravil gól pro Tomáše Kuchariče, který srovnal.

Třetí třetina tak mělo rozhodnout o tom, kdo si odnese z utkání důležité body do tabulky. Vstup do závěrečné části vyšel Znojmu ještě lépe, než vstup do utkání. Po pár minutách rozjásal hostující střídačku podruhé v utkání Petr Sláma. Houževnatý domácí celek ale znovu srovnal krok.

Rozhodující moment přišel osm minut před koncem. Start nabídl Znojmu další přesilovku, kterou svěřenci Jana Šťastníka nepohrdli a dostali se potřetí v zápase do vedení.

„Přesilovky se nám všeobecně daří. Máme některé šablony, které dobře fungují. Tentokrát hráli přesilovku jiní hráči, nebyli jsme v Praze kompletní. Proto je pozitivní zjištění, že nemusíme vsázet jen na elitní přesilovkovou formaci,“ pochvaloval si Šťastník.

Vedení nakonec znojemští s vypětím všech sil udrželi. „I přes porážku jsme spokojení. Sice to je nezvyklé, ale je to tak. V utkání se Znojmem jsme předvedli nejlepší výkon v sezoně. Kéž by nám tohle nadšení vydrželo až do závěrečných bojů,“ zhodnotil zápas trenér pražského celku Václav Buček.

Znojemští florbalisté si tak po devatenácti odehraných kolech drží druhou příčku. Na první Spartu ztrácí pět bodů. „Nikdo z nás nepřemýšlí nad prvním místem, ale vzhledem k tomu, že je za námi docela honička o body, tak na to, abychom druhé místo udrželi,“ doplnil kapitán Jakub Martinek.

Statistika:
Start98 – TJ Znojmo 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Branky: 20. Patrik Kovářík, 23. Ondřej Vavro, 38. Jakub Studený, 51. Filip Altman – 7. Petr Sláma, 15. Libor Šťasta, 38. Tomáš Kucharič, 44. Petr Sláma, 53. Libor Šťasta. Rozhodčí: Oskar Novák – Přemysl Škaloud. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Diváků: 61.

Autor: Martin Andrle

13.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Deník - Naši prvňáci

Tabla prvňáčků: představíme ZŠ v Tasovicích a znojemskou v Jubilejním parku

Padly facky kvůli hlasité hudbě, dívka skončila v nemocnici

Lattner odehrál v dresu Orlů čtyřsté utkání: Klukům nachystám svačinku, slibuje

Znojmo – Prokličkoval mezi soupeři a před brankou nezaváhal. Obránce Jan Lattner se v domácích utkáních proti Fehérváru a Bolzanu trefil po individuálních akcích, když projel celé hřiště, přesto prohrám 2:3 a 3:4 v prodloužení nezabránil. Znojmo tak kleslo v mezinárodní soutěži EBEL na čtvrtou pozici. „Mnohem radši bych branky vyměnil za vítězství v obou zápasech,“ říká sedmadvacetiletý znojemský odchovanec.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Socha prezidenta Masaryka opět "promluvila". Padnu, stálo na háčkované dečce

Brno – Socha prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka na Komenského náměstí promluvila. Alespoň prostřednictvím háčkované dečky, která se na ni v pondělí dopoledne objevila. Nesla slovo Padnu.

Poslanec TOP 09 Válek: ODS má dobré lidi. Předseda Fiala je můj bývalý rektor

Brno - Při minulých volbách neuspěl, tentokrát se jako jediný z jihomoravské TOP 09 do poslanecké sněmovny probojoval. Po celou sobotu ve štábu své strany sledoval přetahovanou ODS a SPD o druhé místo ve volbách. „Úspěch občanských demokratů mě příjemně překvapil. Strana má hodně dobrých lidí, například Petr Fiala je můj bývalý rektor,“ zhodnotil možnou spolupráci se stranou Válek.