Oba úvodní duely skončily těsným výsledkem. V prvním měření sil uspěli znojemští florbalisté 2:1, ve druhém uzmuli výhru 6:5 Pražané až v prodloužení. „Start nás ničím nepřekvapil. Hraje konstantně celu sezonu. Jde o kvalitní tým, který je srovnatelný s námi. Kdybychom ho neporazili v posledním duelu základní části, skončí druhý a ne my," připomíná Šťastník vyrovnanou špičku soutěže.

Hráči Laufenu herně zůstali v prvních dvou dílech čtvrtfinálové ságy za svým očekáváním. Nepodali takový výkon, který jim ke konci základní části vynesl sérii devíti výher v řadě. „Trochu se zatím hledáme. Přijde mi, že má soupeř lehčí ruce a hraje uvolněněji. Musíme se zlepšit ve všem, v přesilovkách, v rozehrávce, aby jsme útočníkům připravili lepší pozice pro útok a věcí jde vyjmenovat řada," hodnotí na klubovém webu znojemský zadák Jakub Martinek.

Jihomoravany může k úspěchům v Praze nakopnout drtivý závěr ve třetí třetině druhého klání. Znojmo prohrávalo už 1:5, ale čtyřmi trefami v poslední desetiminutovce si vynutilo prodloužení. I když v něm zápas ztratilo, jeho hráči si ověřili, že se dá pražské obrana překonat. „V prodloužení jsme měli dát nájezd a bylo to 2:0. I tak věřím, že nám to pomůže. Za minutu jsme dali tři branky, což se nám povedlo za předchozích sto deset minut," popsal Šťastník. „Jako pozitivní vnímám fakt, že Start podle mne podal výkon tak na devadesát procent, kdežto nám se nedařilo. Se vší pokorou k soupeři si myslím, že když zahrajeme podle představ, soupeře zdoláme," věří znojemský kouč.

Další dva duely se hrají v sobotu od sedmi hodin večer a v neděli o dvě hodiny dřív na palubovce Startu. „Chystáme dost změn. Neprozradím však jaké," mlží Šťastník strategicky.