Znojemští měli na havířovské palubovce skvělý start do zápasu. Ve druhé polovině první části se trefili hned třikrát. První třetinu vyhráli rozdílem tří branek, čímž byl pravidelný účastník play-off evidentně zaskočený.

„První třetinu jsme vůbec nezvládli. Ta nám nakonec prohrála celý zápas,“ zlobil se trenér Torpeda Havířov Libor Pacík.

Ve druhé části už havířovský celek jihomoravské florbalisty zatlačil, což se projevilo na výsledku druhé třetiny. Tu ovládli svěřenci Libora Pacíka 3:2.
„Od desáté minuty druhé třetiny jsme začali dělat chyby. Soupeř zrychlil hru před naší brankou, dostal nás pod tlak a dvěma brankami snížil stav utkání,“ hledal příčiny, ne zrovna ideálního výkonu v druhé části, znojemský trenér Libor Šťasta.

Třetí třetina pak byla hodně hektická. Havířov se snažil dotáhnout dvougólovou ztrátu a Znojmo si zase chtělo pojistit výsledek další brankou.

A když svěřenci Libora Šťasty několikrát netrefili odkrytou domácí svatyni, přišlo potrestání. Ve dvaapadesáté minutě Havířov snížil na rozdíl jediné branky a dvě minuty před koncem využili domácí nabídnutou početní výhodu.

„De fakto jsme soupeři darovali branku. Nabídli jsme mu přesilovku dvě minuty před koncem a Havířov přesilovky opravdu umí, což dokázal i v tomto utkání,“ litoval znojemský kouč.

Nakonec zápas dospěl až do prodloužení, kde se ale radovali Znojemští. Deset vteřin před koncem se prosadil ze standardní situace Petr Sláma a svou čtvrtou brankou v utkání vybojoval pro Znojmo cenný bod navíc.

„Radši bych dal o dva góly míň, kdybychom vyhráli v základní hrací době. Ale samozřejmě jsem za takový brankový příděl rád. Od začátku sezony se mi střelecky nedařilo, tak doufám, že jsem to zlomil,“ přeje si znojemský forvard Petr Sláma.

Znojmo se tak díky další výhře, ač v prodloužení, dostalo na desátou příčku extraligové tabulky. Další utkání hrají znojemští florbalisté opět venku. V pondělí se představí na hřišti úřadujícího mistra, střešovického Tatranu.