V duelu proti suverénně poslednímu celku tabulky nechtějí domácí florbalisté nic podcenit. „Ostrava sice získala prozatím jen pět bodů, ale můžou za ni naskočit hráči, kteří jinak nastupují za extraligové mančafty," upozorňuje stratég.

Naposledy se spolu týmy utkaly před třemi týdny a Znojmo i bez některých opor zvládlo bitvu na severovýchodě republiky bez větších problémů. Pod vítězství 11:5 se tehdy pěti body podepsal útočník Jiří Salava.

S absencí tří nejproduktivnějších hráčů se Znojmo vyrovnávalo i minulý týden. Značně oslabený kádr, který doplnila řada juniorů, si však poradil i s Českou Lípou a po vítězství 8:7 v prodloužení natáhl vítěznou šňůru už na šest utkání. „Chyběl nám celý první útok, o to víc je výsledek překvapivější. Výhra mě těší i proto, že soupeř je momentálně druhý v tabulce a navíc jeden z vážných aspirantů na postup do extraligy," podotýká kouč.

Dva nejvíc bodující florbalisté celku Pavel Palát s Petrem Slámou se do sestavy vrací už proti Ostravě, třetí útočník z elitní formace však i nadále zůstává na marodce. „Petr Čihal nedávno podstoupil operaci tříselné kýly a optimističtější prognózy hovoří o tom, že se vrátí po prvním týdnu play off," naznačuje trenér. Do něj proklouzne osm nejlepších a třetí Znojmo má k němu zatím solidně nakročeno.

MIROSLAV VOZDECKÝ