Znojmo od začátku hýřilo aktivitou, která vyústila v jednobrankové vedení po první dvacetiminutovce. Na začátku druhého dějství si vytvořilo dvougólový náskok, ale ani ne za minutu snížili hráči Spartaku Pelhřimov opět na rozdíl jedné branky.

Znojemští florbalisté do konce této části hry přidali ještě jeden gól a na začátku třetí třetiny další a ani náskok tří branek je nedovedl ke kýženému vítězství v základní hrací době. Pelhřimov se nadechl k závěrečnému náporu, kdy během posledních čtyř a půl minut vstřelil tři branky a vyrovnal.

Zápas tak muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém po padesáti devíti vteřinách hry rozvlnili síťku pelhřimovského gólmana znojemský Vít Bárta za asistence Tomáše Kuchariče a ti pomohli Znojmu k vítězství 7:6.

Stejně jako v Pelhřimově byli znojemští florbalisté v nedělním duelu v Českých Budějovicích favoritem a stejně nezvládli závěr třetí třetiny. Opět čtyři a půl minuty před koncem pustili svého soupeře do náporu, a tomu se podařilo vstřelit tři branky, čímž se dostal do vedení.

Znojmo ale stihlo ještě před koncem zápasu vyrovnat a zajistit si jistotu alespoň jednoho bodu. Prodloužení o vítězi nerozhodlo a samostatné nájezdy zvládly lépe domácí České Budějovice. Znojemským hráči si tak po dramatickém boji odváží pouze bod za porážku 8:9 po samostatných nájezdech.

ROMANA HOLIŠOVÁ