Úvod vyšel jihomoravským florbalistům dobře. Po úvodní střele Bárty se ve druhé třetině radovali hned čtyřikrát. Pětigólový náskok vydržel Znojmu až do začátku třetiny. V ní vsadil Třinec všechno na jednu kartu a začalo mu to vycházet.

Během úvodních pěti minut se totiž prosadili florbalisté z města oceli hned třikrát a rázem bylo z utkání drama. To ale Znojmo rázně odmítlo dvěma góly. Nakonec utkání skončilo stavem 7:4 z pohledu domácích.

„Podali jsme dobrý výkon, když nebudu počítat povolení v první polovině třetí třetiny. Tohle by se nám nemělo stávat. Dnes jsme zápas dovedli do vítězného konce, ale co příště,“ zakončil řečnickou otázkou kouč Znojma Libor Šťasta.

Druhý zápas hrají znojemští florbalisté proti Třinci v neděli od čtrnácti hodin. Utkání se bude hrát v městské sportovní hale.

Výsledkový servis – 1. utkání:
Stav série: 1:0

TJ VHS Znojmo – SK FBC ZP AGEL Třinec 7:4 (1:0, 4:0, 2:4)

Branky: 08:55 Vít Bárta (Petr Sláma), 26:19 Karel Řiháček (Petr Sláma), 26:32 Josef Žižka, 26:57 Karel Virgl, 37:26 Marek Vlček (vlastní branka), 45:50 Vít Bárta (Roman Houbal), 54:44 Martin Peš (Tomáš Janků) - 43:36 Hynek Plášek (Petr Gajda), 43:58 Zdeněk Žák (Jiří Curney), 44:49 Zdeněk Žák (Jiří Curney), 50:56 Tomáš Gajdzica (Hynek Plášek).

Vyloučení: 1:5