Ani jednomu z mužstev už nešlo o zásadní zvrat v umístění, a to poznamenalo i kvalitu utkání. „Z naší strany to byl velice nepovedený výkon. My jsme hráli špatně a soupeř ještě hůř,“ kritizoval po zápase znojemský trenér Jan Šťastník.

Ten hledal důvody, proč zápas nevypadal podle jeho představ. „Přičítám to tomu, že hráči už neměli tak velkou motivaci. Je na pětadevadesát procent jasné, že skončíme druzí,“ nevěří domácí trenér tomu, že by Sprat prohrála s Vinohrady.

„Druhý faktor našeho špatného výkonu byl ten, že dostal prostor širší kádr, hráli i junioři. V podstatě jsme nepostavili naši první pětku. Hráči nepřesvědčili o svých kvalitách, takže tohle když se všechno sečetlo, tak jsme vyhráli jen díky náhodě a tomu, že soupeř nepodal moc dobrý výkon,“ pokračoval v hodnocení domácí trenér.

S výkonem svých svěřenců nebyl také příliš spokojený trenér hostů. „Nás opět zradila koncovka, a to nás připravilo v dnešním zápase o vítězství. Znojmo bylo nebezpečnější u míčku a důraznější před bránou. My jsme chtěli bránit střední prostor, aby většina střel musela jít vrchem. To se nám ale nepodařilo, protože většina gólů padla z prostoru před bránou,“ konstatoval plzeňský kouč Pavel Strejček. 

Slova kritiky zněla i od samotných hráčů. „Hráli jsme asi náš nejhorší letošní zápas. Naštěstí jsem ho vyhráli tím, že jsme ho udřeli. Asi jsme si nějak mysleli, že se to vyhraje samo,“ říkal nespokojeně hned po skončení utkání Jan Hanák. Ten se postaral o třetí gól v utkání a připsal si dvě brankové asistence.

Znojmo nevstoupilo do utkání dobře. Ani ne po pěti minutách prohrávalo o gól. Vbrzku však vyrovnalo a remízový stav panoval na hřišti víceméně celou dobu. Jen necelých pět minut před koncem odskočili znojemští florbalisté na rozdíl dvou gólů. Plzeň se ale nechtěla smířit s porážkou osm vteřin před koncem zápasu snížila na rozdíl jednoho gólů. Domácí ale své vedení uhájili.

Znojmo teď čekají vyřazovací boje, které jim mohou přinést postup do extraligy. „Dnešní zápas hodíme za hlavu, zapomeneme na něj a začneme se připravovat na play-off,“ uzavřel znojemský trenér.

 

TJ SAM Znojmo - FBC Plzeň 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Branky (asistence): 8. Jiří Salava (Jan Hanák), 10. Vojtěch Procházka (Jiří Salava), 34. Jan Hanák (Petr Čihal), 38. Jiří Bauer (Jiří Salava), 56. Petr Čihal (Jan Hanák) - 5. Tomáš Fait (Václav Khek), 14. Stanislav Kanta (Matěj Kodl), 36. Stanislav Kanta, 60. Petr Kleiner (Karel Eichler)