Duel začal hodně svižně, když se už ve třetí minutě prosadil znojemský útočník Josef Žižka. Jenže poslední tým tabulky dokázal do konce první části dvěma góly zápas otočit.

„Soupeř byl hodně běhavý a dělalo nám to do jisté míry problémy. Jenže ani ve druhé třetině z naší strany nepřišlo zlepšení,“ přiznal útočník Jan Hanák.

Druhá část se totiž nesla v duchu častých vyloučení. „Snad polovinu třetiny jsme hráli v oslabení. Podařil se nám ale husarský kousek, když jsme vstřelili branku ve třech lidech,“ usmál se Hanák.

Do konce druhé třetiny dokázalo Znojmo vyrovnat. Za stavu 3:3 se šlo do poslední části, která měla určit vítěze. Znojmo udělalo krok k vítězství hned na jejím začátku, kdy se prosadil obránce Jiří Bauer. Jeho trefu pojistil sedm minut před koncem Jiří Salava.

„Byl to vyrovnaný zápas. Vítězství bylo těžce vydřené. Dle mého si Náchod nezaslouží být na posledním místě tabulky. Doufám, že tuto pozici brzy opustí,“ smekl před výkonem soupeře znojemský kouč Jan Šťastník.

Znojmo se díky vítězství posunulo na druhou příčku tabulky, Náchod zůstává poslední. „O naší prohře rozhodla druhá třetina, ve které jsme měli neskutečné množství vyložených šancí. Neproměnili jsme ani přesilovku pět na tři. Teď toho můžeme litovat. Zabrat musíme na začátku roku. Potřebujeme se zvednout, protože se nechceme z první ligy zase poroučet,“ litoval trenér Náchoda Tomáš Třešňák.

Další utkání odehrají znojemští florbalisté na začátku ledna. Na domácí půdě přivítají svěřenci Jana Šťastníka devátý Havlíčkův Brod.

Náchod – Znojmo 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)

Branky: 16. Josef Čejpa, 20. Petr Jenka, 29. Josef Čejpa – 3. Josef Žižka, 24. Jan Hanák, 30. Libor Šťasta, 41. Jiří Bauer, 53. Jiří Salava. Rozhodčí: Daniel Bartošek – Michal Bartošek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváků: 123.
Znojmo: Roman Janda – Gabriel Miklík, Zdeněk Rada, Vít Bárta, Petr Čihal, Petr Sláma, Marek Krpoun, Vojtěch Procházka, Ondřej Kredatus, David Kučera, Jan Hanák, Alan Juříček, Jiří Bauer, Libor Šťasta, Josef Žižka, Tomáš Kucharič