„Do Brna jsme jeli s cílem navázat na výkon, který jsme podali na turnaji v Pardubicích. Tam jsme před měsícem skončili třetí. Nakonec se nám podařilo umístění ještě o něco vylepšit,“ liboval si brankář Znojma Roman Janda.

Na turnaji znojemští florbalisté změřili síly se třemi extraligovými a jedním prvoligovým celkem. Podlehli pouze Otrokovicím, které turnaj s přehledem vyhrály.

„Nedá se z toho vůbec nic vyvozovat. Většina týmů hrála na turnaji v improvizované sestavě. Hodnotit se to dá tak, že jsme si zahráli, ale jak říkám, nic zásadního z toho vyčíst nelze,“ pronesl kapitán vítězných Otrokovic Martin Krkoška.

Svěřenci Jana Šťastníka dokonce sahali i po vítězství v turnaji. V posledním utkání s Otrokovicemi dlouho vedli, nováček extraligy ale dokázal zápas otočit.

„Byla to opravdu škoda. Zbytečně jsme promarnili čtyřbrankový náskok. To by se nám stávat nemělo. I přesto panuje spokojenost,“ dodal znojemský brankář.

Za sebou Znojmo nechalo extraligový tým Bulldogs Brno, prvoligový Hattrick Brno nebo dalšího účastníka nejvyšší české soutěže Pardubice.

„Nejsem spokojený s tím, co jsme na turnaji předvedli. Nebyli jsme sice kompletní, ale někteří hráči, co jsou na hraně A-týmu, herně zklamali. Vždyť jediný bod jsme uhráli proti Znojmu,“ zlobil se pardubický trenér Miroslav Janovský.

Znojemští florbalisté tak odjeli z brněnského turnaje se stříbrnou medailí a jasným vzkazem, že by se měli v první lize rvát o vrchní příčky.

„Celkově to byl dobře zvládnutý turnaj. Nějaké mouchy by se v naší hře určitě našly, ale jsme teprve na začátku. Sezona nám startuje až ve druhé polovině září,“ zakončil Janda.

Výsledkový servis:

Zápasy Znojma

TJ Znojmo – Hattrick Brno 8:6

Pardubice – TJ Znojmo 3:3

TJ Znojmo – Bulldogs Brno 8:7

Otrokovice – TJ Znojmo 10:7

Konečná tabulka turnaje

1.Panthers Otrokovice
6

2.TJ SAM73 Znojmo
5

3.Bulldog Brno
4

4.FBŠ Hattrick Brno
4


5.Sokol Pardubice
1