Svěřenci Martina Andrleho za sebou mají pět týdnů trvající první část letní přípravy, která byla zaměřená na nabírání fyzické kondice.
„Využívali jsme domácí podmínky. Kluci makali jak na atletickém oválu, v Gránickém údolí, tak i na beachvolejbalových kurtech a vyzkoušeli si i kondičně posilovací cvičení Bosu,“ popsal místa, na kterých se florbalisté připravovali, trenér Martin Andrle.

Nyní pomalu a jistě končí florbalistům volno, které po první fázi přípravy dostali. Ta druhá jim odstartuje zítra, kdy odjíždí na přípravný turnaj do Jindřichova Hradce.

„Dostali jsme pozvánku a velmi rádi jsme ji přijali. Jde sice o první ročník turnaje, nicméně obsazení je více než dobré. Budou tam oba finalisté extraligy, další čtyři účastníci nejvyšší domácí soutěže a také některé týmy z první ligy, což pro nás bude dobrou konfrontací,“ dodal kouč Andrle.

V základní skupině se znojemští střetnou s třetiligovými Dačicemi a extraligovými týmy pražského Chodova a Liberce.
„Nebude to nic jednoduchého. Ale jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti,“ hlásil brankář Znojma Jan Zerbst.

Trenér Andrle veze na turnaj do Jindřichova Hradce dvacet hráčů a tři brankáře. „Pojedeme tam se čtyřmi formacemi, přičemž jedna je tvořena juniory. Šanci ukázat se dostanou všichni. Bereme to jako testovací turnaj, kde se představí i některé nové tváře,“ prozradil znojemský trenér.

I proto si velké cíle nedává. „Nejde nám o výsledek. Jdeme do turnaje z plné zátěže. Někteří hráči neviděli hokejku s míčkem třeba dva měsíce. I přesto si myslím, že nám může turnaj mnohé poodhalit. Od toho se pak bude odvíjet zbytek přípravy,“ zdůraznil jasný záměr Andrle.

Florbalisté se po turnaji sejdou v hale, kde by se měli připravovat už s hokejkou v ruce. Na programu budou mít zhruba tři přátelské zápasy.