Na přelomu roku se prvoligoví florbalisté navíc nescházeli v hojném počtu. „Pár tréninků jsme měli, ale většina hráčů byla mimo Znojmo. Až tenhle týden máme zase společné tréninky," sděluje.

Znojmo se v neděli od šesti hodin večer představí v Praze na hřišti týmu Start98. „Každý máme v hlavách, že jde o důležitý zápas, na který se připravujeme a snad ho zvládneme," povídá před soubojem tabulkových sousedů.

Týmu Laufen patří po čtrnácti kolech devátá příčka bod před desátým Startem. „Potřebujeme vyhrát, když prohrajeme a klesneme na desáté místo, bude to špatné. Trenér nám sice říkal, že se nic neděje a pokud vyhrajeme, poskočíme hned na šesté místo, ale už moc času nezbývá, musíme vyhrávat každý zápas," doplňuje Číhal, který si ve dvanácti utkáních připsal šestnáct gólů a osm asistencí.

Oba celky v posledním předvánočním kole zvítězily vysokým rozdílem. „Dali jsme dva rychlé góly a domácí pak byli odevzdaní, nedá se to počítat za kvalitní zápas," upozorňuje Číhal, který si proti Pelhřimovu připsal tři body.

Start98 zase vyhrál 8:2 v Ostravě. „Pražanům to zvedne sebevědomí jako nám, dát osm gólů je pěkné. Určitě se na nás taky připraví a bude to těžké utkání," tuší a čeká dobrý zápas. „Hrají takticky jako my, ne tak důrazně, což nám sedí a myslím, že na ně umíme hrát," uvažuje.

Do konce základní části první ligy už schází jen osm duelů. „Máme pár zápasů, které musíme povinně vyhrát, jako s Ostravou, Pelhřimovem. Ale čeká nás taky dvakrát Ústí, na které neumíme, nebo duel s Českou Lípou, takže to bude zajímavé," dodává osmadvacetile­tý Číhal.