Florbalisté Znojma podlehli Brnu

Znojmo - První extraligové jihomoravské derby patřilo Brnu, které porazilo domácí Znojmo 8:3.

24.10.2008

Florbalisté Znojma si neporadili s BrnemFoto: Petr Faraga

První florbalové jihomoravské derby extraligových klubů se konalo ve středu. Znojmo v sedmém kole Fortuna extraligy přivítalo na svém hřišti krajského rivala z Brna. Znojmo bylo před tímto utkáním s jednou výhrou na jedenácté pozici a chtělo urvat potřebné tři body k odpoutání se ode dna tabulky.

Brněnští byli v tomto utkání jasným favoritem. Vstup do letošní sezony jim vyšel na výbornou a průběžně vedou celou extraligu. Znojmu opět utekl začátek utkání a po šesti minutách prohrávalo 0:2. Pak se domácím zásluhou Ondřeje Mikeše podařilo snížit. Hosté si ale třicet sekund před odchodem do šaten opět zajistili dvoubrankové vedení. Druhá část hry byla velmi vyrovnaná. Každé z družstev si připsalo po jedné brance. Zápasovou tajenku tak musela vyřešit třetí třetina.

V té se už v šestnácté vteřině trefil, svou pátou brankou v zápase, hostující Jan Valčík. Brno se ve třetí části radovalo z gólu ještě třikrát. Za domácí už jenom korigoval konečný výsledek Pavel Sláma. Utkání skončilo pro Znojmo nepříliš slavně 3:8. Jako ve všech svých extraligových zápasech, tak i v tomto Znojmo svého soupeře přestřílelo.

„Máme spoustu šancí, do kterých se dokážeme dobře dostat. Bohužel koncovka nás trápí už od prvního utkání. Chybí nám extraligová zkušenost, větší klid a chladnokrevnost v zakončení,“ vystihl nedostatky zakončení znojemských hráčů kouč Znojma Libor Šťasta. O poznání veseleji hodnotil zápas hostující trenér.

„První dvě třetiny jsme nehráli dobře a od toho se odvíjela i hra. Znojmo předvedlo kvalitní výkon. Až v poslední třetině jsme začali hrát to, co jsme chtěli. A slavili jsme úspěch. Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli,“ byl sdílný po závěrečné siréně trenér Brna Filip Vítek. Před domácím publikem se znojemšti florbalisté znovu představí patého listopadu.

VLADAN SUKAČ

24.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Lídr ODS Petr Fiala.

Z výsledků voleb jde vidět i boj o hodnoty, míní lídr ODS Petr Fiala

Hokejisté Znojma nestačili na Bolzano v prodloužení.
12

Přísná vyloučení a další ztráta. Orli s Bolzanem prohráli v prodloužení 3:4

Šéf pivovaru: V ležáckém tanku máme raritu. Má speciální chmel a vinnou kvasnici

Znojmo /ROZHOVOR/ – Třiačtyřicetiletý rodák z Brna Miroslav Harašta zcela propadl pivu. Nikoli však jako konzument, naopak, výroba piva jej živí. Je ředitelem Znojemského městského pivovaru. Deníku Rovnost poskytl exkluzivní rozhovor.

V rekordním hodovém průvodu kráčelo přes pět stovek lidí. Ve vracovském kroji

Vracov - Celkem 566 lidí ve vracovském kroji. A k tomu další stovka v krojích přespolních. Sobotní hodový průvod z roku 2015 ve Vracově na Hodonínsku se díky komisaři z pelhřimovské agentury Dobrý den zapsal počtem krojovaných v jedné obci mezi české rekordy. A je mu věnovaný další díl seriálu Deníku Rovnost Co soused, to rekordman.

Pojezný k neúspěchu ve volbách: Lidé se obrátili na populistické strany

Hodonín /ROZHOVOR/ – Po krajských volbách vedl jihomoravské komunisty jako jednička i do sněmovny kyjovský učitel a městský zastupitel Ivo Pojezný. Šestapadesátiletý poslanec ani přes obhajobu mandátu neskrýval zklamání. „Výsledek pod deset procent považuji samozřejmě za neúspěch. Doufal jsem ve třetí místo,“ řekl lídr komunistů, kteří v parlamentu ztratili osmnáct mandátů. Na jižní Moravě pak přišli o polovinu poslanců.

Nová vláda bude průšvih, nebo velký průšvih, říká Pirát Radek Holomčík

Jižní Morava /ROZHOVOR/ - Ve volbách do poslanecké sněmovny skončili Piráti na třetím místě. „Výhra ANO znamená dlouhodobé selhávání demokratických stran,“ říká nový jihomoravský poslanec a Pirát Radek Holomčík.