První florbalové jihomoravské derby extraligových klubů se konalo ve středu. Znojmo v sedmém kole Fortuna extraligy přivítalo na svém hřišti krajského rivala z Brna. Znojmo bylo před tímto utkáním s jednou výhrou na jedenácté pozici a chtělo urvat potřebné tři body k odpoutání se ode dna tabulky.

Brněnští byli v tomto utkání jasným favoritem. Vstup do letošní sezony jim vyšel na výbornou a průběžně vedou celou extraligu. Znojmu opět utekl začátek utkání a po šesti minutách prohrávalo 0:2. Pak se domácím zásluhou Ondřeje Mikeše podařilo snížit. Hosté si ale třicet sekund před odchodem do šaten opět zajistili dvoubrankové vedení. Druhá část hry byla velmi vyrovnaná. Každé z družstev si připsalo po jedné brance. Zápasovou tajenku tak musela vyřešit třetí třetina.

V té se už v šestnácté vteřině trefil, svou pátou brankou v zápase, hostující Jan Valčík. Brno se ve třetí části radovalo z gólu ještě třikrát. Za domácí už jenom korigoval konečný výsledek Pavel Sláma. Utkání skončilo pro Znojmo nepříliš slavně 3:8. Jako ve všech svých extraligových zápasech, tak i v tomto Znojmo svého soupeře přestřílelo.

„Máme spoustu šancí, do kterých se dokážeme dobře dostat. Bohužel koncovka nás trápí už od prvního utkání. Chybí nám extraligová zkušenost, větší klid a chladnokrevnost v zakončení,“ vystihl nedostatky zakončení znojemských hráčů kouč Znojma Libor Šťasta. O poznání veseleji hodnotil zápas hostující trenér.

„První dvě třetiny jsme nehráli dobře a od toho se odvíjela i hra. Znojmo předvedlo kvalitní výkon. Až v poslední třetině jsme začali hrát to, co jsme chtěli. A slavili jsme úspěch. Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli,“ byl sdílný po závěrečné siréně trenér Brna Filip Vítek. Před domácím publikem se znojemšti florbalisté znovu představí patého listopadu.

VLADAN SUKAČ