Sobotní zápas s Pelhřimovem znojemští florbalisté odehráli na jedničku. Oba trenéři potvrdili, že Znojmo bylo herně lepší a výhra tak byla zasloužená. Znojemským se zatím daří, v tabulce jsou pátí a týmu nad nimi šlapou bodově na paty.

„Náš výkon je poznat už podle výsledku. Výkon nebyl nejlepší, propadli jsme ve všech řadách. Hráči Znojma byli individuálně mnohem lepší. Celkově byli rychlejší a důraznější a od toho se odvíjelo celé utkání," zhodnotil hru hostující trenér Petr Zajíček.

Hned druhá minuta přinesla Znojemským první branku. Zkušený obránce Jakub Martinek s přehledem našel Tomáše Kuchariče, který už jen doklepl míček za záda brankáře Pelhřimova. Netrvalo to dlouho a své vedení Znojmo navýšilo. Tentokrát se o gól zasloužil Josef Žižka s asistencí Kuchariče. Ve dvanácté minutě dokázali domácí odskočit až na tříbrankové vedení. Následoval trest Pelhřimovských, kteří si jej odpykávali za pozdní nástup, čímž zůstali v oslabení. Toho využili znojemští florbalisté a střelili hned tři branky během jedné minuty. O první se zasloužil Tomáš Kucharič, o druhou Pavel Palát a o třetí Josef Žižka. Ač se hosté z Pelhřimova snažili, hru neměli ve svých rukou.

„Díky naší obraně to bylo po dvou třetinách s nulou. Ve třetí třetině jsme roztáhli hru na tři pětky a do hry se zapojil celý kádr," popsal trenér domácích Jan Šťastník.

Znojemské vedení 6:0 dokázali domácí zaokrouhlit až na 10:0. Výsledek se hosté snažili do poslední chvíle zvrátit. Snahu zvládli proměnit i co do střel na bránu, když ve čtyřiapadesáté minutě utopili v bráně domácích svoji první střelu. O tu se postaral Martin Kos s asistencí Jana Kotena. Domácí se už neprosadili, zato Pelhřimov stihl v šestapadesáté minutě ještě přičíst na své konto druhou úspěšnou střelu. Přes všechnu snahu odjel Pelhřimov poražen 2:10.

„Dnes to pro nás bylo zasloužené vítězství po velice kvalitním výkonu. Kromě dobré hry dopředu jsme čtyřicet minut velice dobře bránili, což u nás nebývá úplně vždy zvykem," přiznal domácí kouč Šťastník.

Za Pelhřimov nastoupili do utkání i dva bývalí hráči Znojma. Trenér domácích tento fakt zmiňoval již před zápasem, tedy že bude mít hra zajímavý náboj.

„Momentálně u nás hrají dva bývalí hráči Znojma, Libor Šťastna a Jakub Sucháček. Na zápas byli nažhaveni, ale trochu si to představovali jinak. Bohužel se na tom náš úzký kádr teď podepsal. Stále si sedáme, sjednocujeme se, a pořád to není ono. S úzkým kádrem se holt nedají dělat bůhví jaké zázraky," sdělil hostující kouč.

S výsledkem byli domácí hráči rozhodně spokojeni. „Myslím si, že jsme splnili roli favorita. Náš trenér nám nastavil dobrou taktiku a my jsme plnili jeho pokyny. Podali jsme disciplinovaný výkon s pěknými góly. Pro mě to byl dobrý zápas," konstatoval jeden ze znojemských hráčů Alan Juříček.

ROMANA ČERNÁ