Florbalisté z města nad řekou Dyjí zahájili během druhého květnového úterý přípravu na novou sezonu. Borce dirigoval místo Libora Šťasty, který s mužstvem absolvoval uplynulý ročník, staronový kouč Jan Šťastník. Jeho asistentem se stal Alan Juříček, jež zároveň vede i tréninkové dávky v roli kondičního kouče.

Fotbalisté Moravského Krumlova (v modrém) se už nyní připravují na další sezonu.
Patrik Bogner vstřelil na podzim třináct branek. Nyní zase trénuje

Dvaatřicetiletý Juříček ukončil hráčskou kariéru letos v květnu. "Člověk už stárne, začíná mít jiné priority a s ohledem na čas, který bych tomu musel opět obětovat, nesčetně tréninků navíc, tak abych mohl nějakou roli v týmu vůbec mít, jsem vyhodnotil, že už mi to nedává smysl a je na čase za mojí desetiletou florbalovou kariérou udělat čáru," uvedl Juříček pro klubový web.

Ještě v ročníku 2019/2020 aktivní útočník znojemského A-týmu chtěl u oddílu zůstat a podílet se na jeho rozvoji. "Když jsme na výkonném výboru klubu rozebírali moji možnou budoucí roli, nabídka nově zvoleného trenéra (Jana Šťastníka - pozn. red.) na asistenta v ‚áčku‘ moje rozhodnutí jen potvrdila a rozhodl jsem se do toho jít. Navíc jsem si vzal na starost kondiční stránku přípravy týmu, což je oblast, která mě baví, a myslím, že ve Znojmě to pořád byla trochu přehlížená stránka v rámci předsezónní přípravy ale i během ní. Toto bych chtěl změnit," dodal Juříček.

Dráhový cyklista Robin Wagner, herec Jakub Štáfek, mentální kouč Petr Žídek a dráhař Tomáš Bábek (na snímku zleva) na brněnském velodromu.
Strachu navzdory. Herec Štáfek se učil na dráze pod dohledem reprezentantů

I když nedisponuje licencí, věří, že jeho více než desetileté zkušenosti posunou mančaft kupředu. "Někomu se to může zdát jako velké sousto, ale pro mě je to výzva. Učit se a posouvat se dál. Hlavně na střídačce A-týmu bude stát jeho hlavní trenér, který bude zodpovědný za všechna důležitá rozhodnutí a nastavení. Nebudu tam sám. Společně už vše plánujeme a nastavujeme a já jsem připraven kdykoliv se podělit o svůj pohled bývalého hráče," uzavřel asistent.