Florbalisty TJ VHS Znojmo čeká ostrá prověrka před startem extraligy Pegres Cup, kde změří síly vesměs s extraligovými celky. Na turnaji se znojemští florbalisté střetnou v základní skupině s Třincem, domácím Havířovem a polským reprezentačním výběrem. „Bude to pro nás takový kontrolní turnaj, kde zjistíme, jak na tom vlastně jsme. Do Havířova nejedeme kompletní. Budeme zde zkoušet zejména mladé hráče,“ prozradil hlavní kouč znojemských florbalistů Libor Šťasta.

Turnaje se účastní ještě další čtyři mužstva. Těmi jsou Bulldogs Brno, ostravské Vítkovice, vicemistr slovenské extraligy Trenčín a česká juniorská reprezentace. V její nominaci je i znojemský odchovanec a obrovský talent Josef Žižka.

„Dostal jsem se do juniorské reprezentace přes takové to síto. Teď jsem v širším výběru. Na tuto chvíli jsem čekal dva roky a musím prodat to, co jsem se naučil,“ přiznal mladý florbalista. I když Znojmo není s juniorskou reprezentací v jedné skupině, není vyloučené, že se tyto dva celky v turnaji potkají.

Základní skupina je brána spíše jako rozřazovací, protože všechny týmy automaticky postupují do čtvrfinále. Havířovský turnaj Pegres Cup by tak mohl mít nejen pro Žižku, ale i pro zbytek znojemského týmu zajímavý náboj.

„Nechci, aby k takovému duelu došlo. Ale kdybychom se v turnaji opravu potkali, mohla by to být docela sranda. Kluci by mi nic nedarovali a já bych určitě nedaroval nic jim. Bylo by to takové malé derby,“ pousmál se mladičký forvard. Znojemští florbalisté vstoupí do turnaje dnes zápasem proti polské reprezentaci. Utkání začíná v pravé poledne.