Do duelu s Plzní nevstoupili znojemští hráči dobře. Dvě branky dostali v páté minutě a ve dvanácté už prohrávali 0:3. „Než jsme se v zápase rozkoukali, už jsme prohrávali o tři góly. To nám hodně uškodilo. Pak jsme dotahovali na rozdíl jedné branky, ale soupeř dokázal vždy odskočit,“ zlobil se útočník Petr Čihal.

To trenér domácích Pavel Strejček byl spokojený. Jeho svěřenci protrhli smůlu z předchozích utkání, kdy nešťastně prohrávali o gól. „Rozhodla větší bojovnost na naší straně. Kluci makali a chtěli vyhrát. Podařilo se nám velkým nasazením soupeře porazit,“ hodnotil Strejček.

Jeho tým měl za sebou dvě porážky o gól, a tak šel do zápasu hodně nabuzený a soustředil se na pečlivou obranu. „Plzeň hrála hodně defenzivně. Její hráči byli silnější než my, dokázali udržet balón na hokejce,“ zamyslel se Čihal.

Stejný vývoj

Znojmo sice rychle prohrávalo, ale ještě do konce první dvacetiminutovky snížil Kucharič. A na začátku prostřední části se znojemským florbalistům podařilo díky brance Slámy snížit na rozdíl jednoho gólu. Od té doby byl vývoj skóre stále stejný. Jakmile se Znojmo dostalo k možnosti vyrovnání, Plzeň vstřelila další gól.

Příležitostí na hokejkách znojemských hráčů ale bylo hodně. „Neproměnili jsme mnoho šancí. Plzeň měla výborného gólmana. I když naši hráči před ním clonili, nepomohlo to a on pochytal mnoho šancí,“ přiblížil Čihal.

Kromě první třetiny byly v podstatě obě další vyrovnané. Obrovská šance se naskytla znojemskému týmu v poslední minutě utkání. Míček ale poskakoval dle rozhodčího pouze na brankové čáře, a tak gól neuznal. Byli to naopak domácí, kteří necelou půl minutu před koncem uzavřeli skóre zápasu.

Než hrálo Znojmo sérii třech venkovních zápasů, mělo za sebou sedm utkání bez porážky. Venku mělo ukázat, jak na tom opravdu je. Dovezlo ale jen jeden bod, což určitě nebylo v plánu.

„Jsme v těžkém období, hráli jsme tři zápasy venku. Po našich předchozích sedmi výhrách na nás byl vyvíjen velký tlak. Začalo se mluvit o postupu do extraligy. Musíme teď víc zabrat a bojovat,“ uvedl Čihal.