Lépe odstartovali utkání hosté, když na konci druhé minuty poslal celek z města nad řekou Dyjí výše zmíněný Čihal. Znojemští dominovali hřišti i po zbytek prvního dějství. Jejich snahu zmařil až čtyři minuty před koncem Petr Kittel – 1:1.
Hosté hráli lépe i na startu druhé třetiny, kdy na 2:1 pro Znojmo zvýšil Tomáš Kucharič, po něm však Otrokovičtí přebrali otěže a odskočili na skóre 3:2.

Vyhrocenou poslední třetinu odstartovali lépe domácí, když šli do vedení 5:2 zásluhou branek Vykopala a Volka. Znojemští přesto nehodili flintu do žita a vzápětí korigovali na 5:3 díky Čihalově druhému gólu zápasu. Východomoravané následně vstřelili svou poslední branku utkání dvě minuty před závěrečným hvizdem. Hráč Laufenu Martin Šindelář pak sedm sekund před koncem kosmeticky snížil na 4:6.

Dle vyjádření trenéra hostí Karla Virgla rozhodly utkání individuální chyby Znojemských. „Bylo to vyrovnané klání. Taky nás trápily neproměněné šance. Děkujeme domácím,“ zmínil Virgl pro oficiální web soutěže. Jeho svěřence čeká další mač na hřišti Vítkovic už v neděli.

Otrokovice - Znojmo 6:4

Třetiny: 1:1, 2:1, 3:2. Branky a nahrávky: 16. Kittel, 29. Kostka, 34. Sovják, 46. Vykopal, 53. Volek, 59. Sovják – 2. Čihal, 25. Kucharič, 54. Čihal, 60. Šindelář. Rozhodčí: Both – Černínc. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 312.