„Do Brna ani s ničím jiným nejedeme. Chceme se vrátit na druhé místo tabulky. Udělali jsme trochu změnu v přípravě na venkovní utkání, tak snad se nám v Brně zadaří,“ hlásil znojemský kouč Jan Šťastník.

Jeho tým má totiž z posledních pěti venkovních zápasů tristní bilanci. „Z posledních pěti zápasů venku jsme vyhráli pouze jednou, a to v Náchodě. Chceme tuhle bilanci změnit,“ zdůraznil Šťastník.

Na půdě Hattricku ale jeho svěřence nečeká nic lehkého. Hala Tatranu Bohunice je z pohledu prvoligových soupeřů doslova prokletá. Hattrick v ní ještě neprohrál. Navíc v posledních dvou zápasech dvakrát vysoko zvítězil.

„Odehráli jsme dobrá utkání. Klukům musím poděkovat hlavně za zodpovědný přístup. Doufám, že nám tahle forma vydrží co nejdéle,“ skromně pronesl trenér druhého celku soutěže Martin Hájek.

V posledních dvou zápasech nastříleli brněnští florbalisté dvacet branek a jen jednou inkasovali. „Určitě tuhle jejich statistiku vnímáme. Nebylo to sice s nejsilnějšími soupeři, ale svou váhu to jistě má. Hattrick patří k týmům s dobrou defenzivou, i my jsme se na ni v poslední době zaměřili. Proto si myslím, že moc branek padat nebude,“ pronesl Šťastník.

První měření sil obou soupeřů skončilo vítězstvím domácího Znojma 4:3. „Bylo to hodně těžké utkání. Užili jsme si ho maximálně. Šlo o velké derby, které umocnila i atmosféra v hale. Snad to tak bude vypadat i v Brně,“ přeje si obránce Ondřej Kredatus.

Na obou stranách došlo přes vánoční přestávku k dílčím změnám. Hattrick opustili trenér Jiří Kysel, brankář Jan Chrást a pointmaker Petr Sláma, který se vrátil do Znojma. „Upřímně jsem nečekal, že se Hattrick vyrovná s těmito třemi klíčovými odchody tak dobře. Je vidět, že se mu daří,“ uznale pokývl hlavou Šťastník.

V sobotu se v Brně odehraje derby s velkým D. Na straně Znojma se představí pár hráčů, co má k Hattricku blízko. Na druhé straně barikády je zase několik florbalistů, kteří se Znojmem vybojovali a hráli extraligu.

Duel se odehraje ve sportovní hale v brněnských Bohunicích a startuje třicet minut po patnácté hodině.