„Kluci to vnímají. Paskov nás v posledních sedmi vzájemných utkáních šestkrát porazil a hráči to mají v hlavách. Snažíme se na tom celý týden pracovat a doufám, že se efekt dostaví,“ prozradil trenér Znojma Jan Šťastník.

V letošní sezoně si oba týmy role vyměnily. Zatímco loni se Paskov vyhříval nahoře a Znojmo usilovalo o účast v play off, letos je to naopak.

„Nedaří se nám. Vliv na to mají nemoci, zranění, ale i pokles výkonnosti. Potýkáme se s tím, že se slabšími soupeři ztrácíme. Zato dokážeme bodovat se silnými týmy. Snad to v sobotu potvrdíme,“ hlásil šestý nejproduktivnější hráč Paskova Radim Ivan.

Oba týmy se nacházejí v podobném rozpoložení. Z posledních tří zápasů dokázal Paskov urvat tři body, Znojmo pouhý jeden.

Chybět v zápase bude hned několik hráčů. Mimo hru je útočník Miklík, Procházka a brankář Janda. Právě post brankáře znojemské nejvíce pálí. Z posledních tří utkání inkasovali téměř třicet branek.

„Není to otázkou brankáře, ale obrany. Dostáváme spoustu branek a to je to, co nás trápí nejvíce. Do zápasu tedy půjdeme s cílem tolik neinkasovat. To je základ k tomu, abychom uspěli,“ zdůraznil Šťastník.

Naopak Paskov by měl ze severu Moravy dojet kompletní. „Snad to tak opravdu bude. Myslím, že to bude jako vždy atraktivní florbal plný hezkých akcí a gólů. Já osobně se těším. Znojmo je můj oblíbený soupeř a hala je jedna z nejsympatič­tějších. Samozřejmě nemohu opomenout ani parádní diváckou kulisu,“ těší se paskovský forvard.

Sobotní utkání startuje ve znojemské sportovní hale přesně ve dvacet hodin.