„Obě utkání budou určitě těžká. Vzhledem k tomu, že někteří hráči jsou zdravotně indisponovaní, tak dostanou prostor ti, kteří letos ještě tolik nehráli. Prioritou je pro nás mistrák v České Lípě. Je to nováček a na zápasy tam chodí tři sta padesát fanoušků, tak čekáme bouřlivou atmosféru. Předpokládám, že to bude vyrovnaný zápas a šance jsou padesát na padesát," uvedl znojemský trenérský asistent Jan Šťastník, který převzal vedení mužstva.

Zítřejší soupeř je v tabulce na šestém místě s dvanácti body, zatímco Znojmo je čtvrté se čtrnácti body. Brněnští Buldoci se v extralize trápí. Z osmi zápasů vyhráli dosud jen jednou.

„Očekávám ale, že nastoupí v plné sestavě, protože v extralize se jim moc nedaří, tak nebudou chtít nic podcenit a zvednout si sebevědomí. Není pro nás až tak důležité utkání, protože v poháru postupuje jen první tým. A my máme v naší skupině dvě extraligová mužstva. Půjdeme do zápasu s tím, že se pokusíme soupeře překvapit," sdělil Šťastník.

Zápas bude mít nádech derby. „S Buldoky to bude takové prestižní utkání už i proto, že za ně hrával Kuba Štěpánek a naopak teď za ně hrají Znojmáci Pepa Žižka a Honza Hanák," vypočetl zastupující kouč.

Poslední zápas, který odehráli znojemští florbalisté doma, se jim vůbec nepovedl. „Dohodli jsme se s trenérem Vítkem, že změníme herní systém a s tím jsou spojené i změny v sestavě," dodal Šťastník.

Program - 1. liga mužů - 8. kolo

Česká Lípa - Znojmo

sobota 3. 11. v 19.00 hodin

Pohár České pojišťovny - čtvrfinále 1. zápas

Bulldogs Brno - Znojmo

neděle 4. 11. v 18:30