První střelecké pokusy si sice připsali domácí hráči, ale do vedení se na začátku páté minuty dostali hosté z Pardubic. Po nešťastném odrazu míčku od domácího obránce se ránou z první prosadil Martin Štarman. Za minutu mohlo Znojmo při přesilové hře srovnat, i přes dvouminutový tlak ale Znojemští početní převahu nezužitkovali. Gól nepřišel ani ze standardní situace Znojemských v minutě osmé a Pardubice navíc předváděly spolehlivou hru dozadu.

Ve třinácté minutě se nejprve vyznamenal reprezentační brankář Znojma Jan Hándl rychlým přesunem v brance a z následného protiútoku vyrovnal stav utkání střelou z poloviny hřiště Martin Šindelář. Vše se přitom odehrálo v rozmezí pouhých čtyř sekund. Jenže závěr úvodní dvacetiminutovky vyšel na jedničku Pardubicím.

V polovině devatenácté minuty a po akci dvou na jednoho překonává Hándla Tomáš Osinek. Hosté poté opět vybojovali míček a dlouhou dobu kombinovali na své polovině hřiště. Deset sekund před sirénou však vyslal pardubický obránce vysokou přihrávku před branku Znojma a sekundu před koncem třetiny dopravil děrovaný míček za Hándla Patrik Petr.

První polovina druhé třetiny patřila juniorům Znojma. Po několika skvělých zákrocích pardubického Jakuba Víška se podařilo snížit domácímu Jakubu Procházkovi. Na něj navázal tyčkou Jan Novák a ve třiapadesáté minutě vyrovnal druhou přesnou trefou v utkání Procházka. „Ve druhé třetině jsme měli krátký herní výpadek, ale jinak si myslím, že zápas byl pod naší kontrolou a jasně jsme dominovali," uvedl kouč Pardubic Milan Koubek.

Nutno podotknout, že slova trenéra byla pravdivá. Zbytek utkání byl pod jasnou taktovkou hostů z Pardubic. Dvě minuty po vyrovnávací brance už totiž Pardubičtí opět vedli a v poslední minutě druhé části přidal Sokol další dvě trefy. Dvakrát se radoval Jan Savický a jednou Osinek. Stejně jako v první třetině i ve druhé tak Laufenu nevyšel závěr třetiny. Znojemský trenér zareagoval na třetí třetinu změnou brankářů a Hándla nahradil Jan Kochan. Domácí měli po velké skrumáži u branky Pardubic šanci na snížení, ale z náhlého protiútoku inkasovali posedmé. Další únik hostů pro změnu hasil nedovoleně Procházka. Z trestného střílení ale Savický hattrick nedokonal.

Následnou početní převahu už Pardubice zužitkovaly a v poslední desetiminutovce ještě přidaly další dvě branky, čímž daly výsledku konečnou podobu 3:10. „I přes vysokou porážku jsme bojovali statečně. proti nám stojí velmi dobře atleticky připravený soupeř, kterému by spíše slušelo play off než play down," řekl znojemský trenér Šťastník.

Ve druhém zápase florbalisté prohráli 3:4 po samostatných nájezdech a prohrávají tak 0:2 na zápasy. V sobotu budou v Pardubicích odvracet sestup z juniorské G2 ligy.