„Záleželo mi na tom, abychom odehráli co nejvíce kvalitních zápasů a potrénovali věci, které jsme chtěli. O výsledek ani tak nešlo. Odehráli jsme tři utkání s extraligovými týmy, dvě se švédskými celky a utkání s ruským mistrem. Dařilo se nám i výsledkově a s celkovým umístěním panuje spokojenost," zhodnotil trenér mužů Jan Šťastník.

Ženy, které po obnovení týmu mají za sebou jednu sezonu ve druhé lize, se za své výkony vůbec nemusely stydět. V prvním utkání sice prohrály 1:3 s litvínovskými Bivojkami, které měly ambice na extraligu, ale chyběl jen kousek, aby Znojmačky vyrovnaly. Poté porazily družstvo FBC Dobré a Italky, a tak skončily ve skupině druhé. Díky tomu šly hned do druhého kola play-off, kde vypadly se Slavií VŠ Plzeň až po samostatných nájezdech. „Byl to úporný boj, vyhrát mohl kterýkoliv tým. Bohužel na nájezdy jsme s nimi prohráli. To je loterie. V zápase jsme byli dvakrát kousek od gólu," přiblížil trenér žen Zdeněk Frank.

Pokud by postoupilo Znojmo, narazilo by na Švédky, které pak celý turnaj vyhrály. „Bylo by to zajímavé srovnání. Otázka je, jestli bychom jim stačily," dodal Frank.

Přes smolné vyřazení zanechalo v trenérovi vystoupení svých svěřenkyň dobrý pocit. „S výsledkem jsme spokojeni, protože holky splnily nad limit, co jsme po nich chtěli. Nabraly zkušenosti a dokázaly si, že mohou hrát skoro s každým soupeřem," chválil kouč.

Za celý turnaj obdržely pouze tři branky. „Obrana předčila útok. Naše gólmanka Pavlína Nováková zachytala skvěle, podržela nás ve všech zápasech," vyzdvihl trenér.

Florbalistky mohou zúročit nové zkušenosti ve druhé lize, která jim začíná 22. září. Ještě týden před tím je čeká český pohár, který odehrají v Rokytnici v Orlických horách.

Mužům, kteří mají ambice postoupit do extraligy, vypuknou prvoligové boje o den dříve, 21. září. „Teď nás čeká příští víkend turnaj v Kladně. Nejedeme do Hodonína, jak jsme původně plánovali. V Kladně je kvalitnější turnaj a je to také pro nás méně finančně náročné, i když je to dál. Pak nás čekají zhruba tři týdny do začátku soutěže, kdy budeme ladit poslední detaily," nastínil program mužského týmu Šťastník.

Mužstvo pokračuje v přípravě zatím beze změn. V přátelských utkáních dostali příležitost i hráči mladších ročníků. „Vzhledem k tomu, že trénuji kategorii junioři a dorost, tak mám možnost dát příležitost mladým hráčům v zápasech, kde nejde o výsledky. Takže třeba v prvním přípravném utkání hráli tři dorostenci nebo v zápase proti Havlíčkovu Brodu chytali dva patnáctiletí gólmani," doplnil trenér.

Turnaj Czech Open se poprvé konal před dvaceti lety. „Tehdy v Česku ještě nefungovala ani pravidelná soutěž. V současnosti je Czech Open tradičním a uznávaným turnajem mezinárodní florbalové scény. Do Prahy se pravidelně v srpnu sjíždí přes 200 družstev ze dvacítky zemí," uvádí oficiální web turnaje www.czechopen.cz.

ženy

Czech Open – kategorie Ženy

Utkání ve skupině:

Znojmo – Litvínov 1:3
FBC Dobré – Znojmo 0:1
L'Aquila  – Znojmo 0:2

Celkově se ve skupině umístily na 2. místě, odkud postoupily rovnou do druhého kola play-off.

2. kolo play-off:

Slavia VŠ Plzeň – Znojmo 1:0 SN

muži

Czech Open – kategorie Muži Pro

Utkání ve skupině:

Znojmo – Kladno 4:3

Thoréngruppen – Znojmo 6:2

Nizhegorodets – Znojmo 0:2

Pořadí ve skupině: 2. místo

Semifinále play-off:

Bohemians – Znojmo 5:4

Köping – Znojmo 2:6

Čtvrtfinále play-off:

Pardubice – Znojmo 5:2

Celkově skončili muži na 5. místě. Na turnaji se představili v tomto složení: Čižmar, Sekanina – Martínek, Virgl, Herman, Dokulil, Rada – Žižka, Jedlička, Pánek, Sláma, Suchý, Salava, Miklík, Bartůněk, Palát.